Logo Stowarzyszenia "ARTE"
Z satysfakcją informujemy o przyznaniu przez Zarząd Województwa Lubuskiego Pani dyrektor Honoracie Górnej nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu „Złoty Dukat Lubuski”. Nagrodę przyznano również naszej szkole.

Wniosek o przyznanie tej nagrody stowarzyszenie „Arte” złożyło do Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Lubuskiego w sierpniu 2020 r., ale ze względu na sytuację pandemii (i przesuwany w czasie termin oficjalnej uroczystości wręczenia nagród), decyzja o upublicznieniu uchwały w sprawie nagród została podjęta dopiero przed kilkoma tygodniami.  
Pani dyrektor Honorata Górna swoimi działaniami umacnia wysoką pozycję zielonogórskiej  szkoły muzycznej na mapie Polski i województwa lubuskiego. We wzorowy sposób prowadzi szkołę w trudnym czasie pandemii. Z ogromnym zaangażowaniem poświęca się niezwykle trudnemu zadaniu, jakim jest koordynacja działań związanych z powstawaniem nowego budynku szkoły muzycznej.
Ponadto nasza szkoła - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze, w nawiązaniu do minionej 70. rocznicy jej powstania, również została wyróżniona taką samą nagrodą za całokształt osiągnięć artystycznych i pedagogicznych.
Cieszymy się bardzo, że zarówno Pani dyrektor Honorata Górna jak i społeczność naszej szkoły - uczniowie i nauczyciele, zostali wyróżnieni przez Zarząd Województwa Lubuskiego nagrodą za wspieranie i promowanie życia kulturalnego „Złoty Dukat Lubuski”.

           Leszek Kucharuk
    prezes stowarzyszenia "Arte"