Start

Rekrutacja 2018/2019

Informacje

Konkursy

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

Sukcesy uczniów

 

Dnia 5 lutego 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Lesznie odbył się VIII Międzyszkolny „Konkurs Małego Skrzypka”. W konkursie wzięło udział 90 uczestników z województwa wielopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, kujawsko –pomorskiego, łódzkiego i opolskiego. Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka, w każdej grupie wiekowej przyznało Dyplomy Laureata, Dyplomy Wyróżnienia i Dyplomy Pochwały.
W grupie kl. IV Dyplom Laureata otrzymał Antoni Krzyśków z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika.
W grupie kl. III dyplom Wyróżnienia otrzymała Ada Grzebielucha z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak
W grupie kl. II Dyplom Pochwały otrzymała Zuzanna Dudek z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika

Serdecznie gratulujemy.

W sobotę 3.02.2018 w naszej szkole odbyła się IX edycja Zielonogórskich Spotkań Wiolonczelowych. W imprezie wzięło udział 28 uczestników ze szkół muzycznych Regionu Lubuskiego. Jury w składzie: Justyna Bernat (PSM I i II st. w Żaganiu), Sylwia Kamzelska-Bronowicka (PSM I st. w Żarach oraz PSM I st. w Szprotawie), Jagoda Paszkowska (PSM I st. w Świebodzinie), Agata Witoszek (PSM I st. w Krośnie Odrz.) oraz Maciej Huszcza (PSM I i II st. w Zielonej Górze oraz OSM I st. w Zielonej Górze) wyłoniło grupę 12 laureatów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Grupa II
Rozalia Dutczak - z klasy p. Ewy Luboch

Grupa III
Sara Trzeciak - z klasy p. Macieja Huszczy
Zuzanna Masklak - z klasy p. Ewy Luboch
Wiktor Hryniewicz - z klasy p. Ewy Luboch

Grupa IV
Natalia Gierygowska - z klasy p. Ewy Luboch

W grupie IV wyróżnienie zdobyła Amelia Machowska - z klasy p. Ewy Luboch

Wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich pedagogom serdecznie gratulujemy.

W dniach 9 - 10.12.2017r. w Żarach odbył się V Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych .Trio fortepianowe w składzie Hanna Kluczycka - skrzypce, Klara Wachel - skrzypce, Kacper Łyczkowski - fortepian zdobyło wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 9 – 12.12.2017r. w Poznaniu odbył się II Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej. Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Mariusza Dereweckiego przyznało (ex aequo) II miejsce Aleksandrze Mandryk i Zuzannie Horna (kl.Vc6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika, który został nagrodzony za wyróżniające przygotowanie uczniów. Skrzypaczkom akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska, która również otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 1-3 grudnia odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze, 41. Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera.
  
Jury pod przewodnictwem prof. Marcina Baranowskiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia uczennicom naszej szkoły: