START

Rekrutacja 2021/2022

Informacje

Konkursy

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

Nowa Szkoła

Rok szkolny 2013/2014

 

Dnia 15.06.2014 r. w Sali Familijnej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbył się koncert laureatów VII Turnieju Przyjaźni – konkursu skrzypcowego dla szkół muzycznych I stopnia. Uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo wiele nagród i wyróżnień.
Grupa I
Aleksandra Mandryk (kl. I/c6) - I miejsce, z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika. Z tej samej klasy skrzypiec uczennice - Zuzanna Horna i Magda Łazowska ( kl. I/c6) oraz Anna Kibała (kl. II/c6) otrzymały wyróżnienia. Julia Skoczylas ( kl. II/c6) z klasy skrzypiec mgr Elżbiety Stachowiak i Agata Kot (kl. I/c6) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak otrzymały również wyróżnienia.
Grupa II
I Miejsce (ex aquo) - Witold Kamiński (kl. IV/c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika i Izabela Krzystek ( kl. IV/c6) z klasy skrzypiec mgr Barbary Szałaty. II Miejsce - Hanna Rogoża (kl. IV/c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika. Wyróżnienie w tej grupie otrzymała Martyna Stekiel (kl. IV/c6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz.
Grupa III 
I miejsce - Paulina Helena Tomczuk (kl. V/c6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz. II miejsce - Hanna Kamińska (kl. VI/c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika. III miejsce (ex equo) - Michał Czepiżak (kl. V/c6) z klasy skrzypiec mgr Barbary Szałaty i Spartak Haczatryan (kl. V/c6) ) z klasy skrzypiec mgr Elżbiety Stachowiak.
Wszyscy nauczyciele laureatów otrzymali dyplomy za wyróżniające przygotowanie uczniów do konkursu, a mgr Elżbieta Zakrzewska otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 14.06.2014 r. odbyły się w Zielonej Górze X Lubuskie Spotkania Skrzypcowe. Nasza szkoła była organizatorem tej odbywającej się już po raz kolejny imprezy muzycznej. Uczniowie z klas skrzypiec zdobyli nagrody i wyróżnienia.
W grupie I laureatką III miejsca została Katarzyna Hejnowicz (kl. II/ II st.) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak, a wyróżnienie otrzymała Dominika Rogoża (kl. II/ II st.) z klasy skrzypiec mgr Kamili Susłowicz. W grupie II wyróżnienie otrzymała Agata Dobryniewska (kl. IV/ II st.) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak.

Serdecznie gratulujemy .

W dniu 3.06.2014 r. odbyły się w Żarach "II Impresje Kameralistyczne Szkół Muzycznych I Stopnia Regionu Lubuskiego". Zespoły kameralne naszej szkoły brały udział w tych Impresjach Muzycznych. Bardzo licznie zaprezentowali się uczniowie klasy V/c6. Prowadzony przez mgr Arkadiusza Szydło - Duet Smyczkowy w składzie: Kornelia Szydło - wiolonczela, Paulina Tomczuk - skrzypce oraz Trio Fortepianowe w składzie: Zuzanna Cymer - fortepian, Kornelia Szydło - wiolonczela, Paulina Tomczuk - skrzypce - uzyskały tytuły LAUREATADodatkowo Trio Fortepianowe uzyskało Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły w Żarach.
Trio akordeonowe prowadzone przez mgr Olenę Moroz w składzie: Paweł Walczyński, Jakub Namysł i Jakub Jersz - uzyskało wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 23 - 24.05.2014 r. odbył się w Warszawie I Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny "Alla Polacca". Zaprezentowało się na nim ponad 100 młodych pianistów z całej Polski. Jury nagrodziło najlepszych tytułem Laureata (nie określając zajętego miejsca).
W gronie Laureatów znalazła się Zuzanna Cymer, uczennica kl. V PSM I stopnia. Dyplom za wyróżniające się przygotowanie uczennicy otrzymała mgr Małgorzata Głuchowska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 19-24.05.2014 r. odbył się w Stalowej Woli VI Międzynarodowy Konkursy im. Janiny Garści. Jury konkursu przyznało GRAND PRIX Paulinie Tomczuk (kl. V/c6) uczennicy klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz – Jęczały w  Kategorii Skrzypiec, a uczennica Natalia Tomczuk (kl. IV/II st.) otrzymała Nagrodę Specjalną za wybitne walory artystyczne akompaniamentu fortepianowego.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 19.05.2014 r. w Szkole Muzycznej I stopnia im.W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się IV Wiosenny Konkurs Fletowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego. Uczennica Dominika Tarasiewicz (klasa V c/6) z klasy fletu mgr Urszuli Witoszek otrzymała wyróżnienie w grupie II.

Sedecznie gratulujemy .

Dnia 17.05.2014 r. w naszej szkole odbył się II Lubuski Konkurs „Śpiewające skrzypce”. W imprezie wzięło udział 38 uczestników z terenu województwa lubuskiego. Wśród laureatów znalazło się 11 uczniów z naszej szkoły:

W dniach 15 – 16 maja 2014r. w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się XXI Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia.
Z radością informujemy, że uczeń Witold Kamiński (klasa IV c/6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika zdobył I MIEJSCE w grupie uczniów klas IV c/6 i III c/4 oraz GRAND PRIX KONKURSU. Akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska.
Mikołaj Górny (klasa III c/6) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak zdobył I MIEJSCE w grupie uczniów z klas III c/6 oraz II c/4. Akompaniowała mgr Honorata Górna.

Serdecznie gratulujemy !

W dniach 12 - 13.05.2014 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbył się II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych  w specjalnościach klarnet i saksofon. Konkurs odbywał się w IV grupach wiekowych. Uczeń Kamil Janas (kl. IV/II st.) z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka uzyskał II Nagrodę w grupie IV. Kamilowi akompaniowała mgr Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 10 - 11.05.2014 r. w Poznaniu odbył się XXIV Wielkopolski Konkurs Wykonawczy. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas skrzypiec PSM I stopnia. Wszyscy znaleźli się w gronie laureatów odpowiednio w swoich grupach.
Witold Kamiński ( klasa IV/c6 ) otrzymał II miejsce, a Hanna Kamińska ( klasa VI/c6 ) otrzymała III miejsce. Oboje z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika, akompaniowała im mgr Elżbieta Zakrzewska.
Mikołaj Górny ( klasa III/c6 ) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak otrzymał wyróżnienie. Akompaniament mgr Honorata Górna.

Serdecznie gratulujemy .

Dnia 16.05.2014 odbył się "Legnicki Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I stopnia"
W konkursie wzięło udział 63 młodych pianistów z całej Polski. Spośród 40 uczestników młodszej grupy I MIEJSCE zajął Mikołaj Woźniak ( kl. II c.4) z klasy fortepianu mgr Aleksandry Fudali-Matusewicz .
Szczególną nagrodą dla laureatów I miejsc tegorocznego konkursu jest udział w koncercie , który odbędzie się 15 czerwca w Filharmonii Wrocławskiej .

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 2 – 4 maja 2014 r. na Słowacji w urokliwym Dolnym Kubinie odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Smyczkowych im. Bohdana Warchala „ TALENTS FOR EUROPE ”.
W konkursie udział wzięło ponad 100 utalentowanych młodych skrzypków, wiolonczelistów i altowiolistów reprezentujących różne państwa: Polskę, Słowację, Chorwację, Czechy, Ukrainę, Białoruś, Rosję, Węgry, Austrię, Wielką Brytanię, Irlandię i Francję. Występy uczestników oceniało 14 – osobowe, międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Prof. Petera Michalicy – Słowacja.
Z radością informujemy, że uczeń Mikołaj Górny ( klasa III c/6 ) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak zdobył IV Nagrodę w swojej kategorii wiekowej – skrzypce solo.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 26 – 28.04.2014 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach odbył się III Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia
Impreza przyciągnęła liczną grupę 170-ciu utalentowanych młodych skrzypków z całej Polski.
Miło nam poinformować, że uczeń Mikołaj Górny ( klasa III c/6 ) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak zdobył III miejsce  wśród uczniów klas III i IV. Jury nagrodziło również Dyplomem Wyróżnienia dla Akompaniatora mgr Honoratę Górną. Wszyscy nauczyciele laureatów usłyszeli ze strony Jury ogromne słowa podziękowania i uznania za wspaniałą pracę pedagogiczną. Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest współorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy !

W dniach 25 - 26 kwietnia 2014r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 5 im. H. Wieniawskiego w Warszawie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mistrz Klawiatury”. Naszą szkołę reprezentował Jakub Maliński (kl. II c/6) z klasy fortepianu mgr Renaty Pawłowskiej. Przesłuchania 90 uczestników odbywały się w trzech kategoriach. Jury pod przewodnictwem prof. Waldemara Wojtala (AM Gdańsk) przyznało Jakubowi tytuł „Mistrz Klawiatury” i II miejsce w grupie II. Dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia otrzymała mgr Renata Pawłowska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 13 - 15.04.2014 odbył się III Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy. Konkurs skierowany jest do uczniów grających na skrzypcach, urodzonych w latach 1995 -2003 i młodszych, z Polski i zagranicy, w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii A ( urodzeni 2001-2003 i młodsi) przesłuchano około 70 uczestników. Jury pod przewodnictwem dr hab. Marii Orzechowskiej – UM im. F. Chopina w Warszawie, przyznało Katarzynie Hejnowicz (kl. I/II st.) ex aequo II miejsce. Przygotowała ją mgr Iwona Wasiak, która otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia, akompaniowała jej mgr Justyna Grondys, która otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament. W tej samej grupie Hanna Rogoża (kl. IVc6) otrzymała wyróżnienie, a jej nauczyciel mgr Krzysztof Kowalik otrzymał dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia. Hani akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska, która otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament. W trzeciej najstarszej grupie wiekowej wyróżnienie otrzymał Andrzej Moroz (kl. IV/II st.), którego przygotowała mgr Iwona Wasiak, a podczas występu akompaniował mu prof. Karol Schmidt.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 9 - 13.04.2014 r. w Szczecinie odbył się VI Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest to bardzo bogata programowo impreza. Podczas festiwalu odbywają się liczne koncerty: recitale klarnetowe, koncerty gwiazd, koncert symfoniczny. Występują znakomici soliści – klarneciści, pedagodzy, studenci i uczniowie. Odbywają się również wykłady, prezentacje, warsztaty, lekcje otwarte , master class oraz konkurs klarnetowy w trzech grupach wiekowych. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Mieczysława Stachury (AM Wrocław) w gr. III (Szkoły Muzyczne II st. z Polski i z zagranicy), przyznało II nagrodę Kamilowi Janasowi (kl. IV/II st.) z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka. Akompaniowała mgr Anna Sierżan, która otrzymała nagrodę za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 9 - 12.04.2014 r. w Rybniku odbyło się X Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków. Podczas trwającej kilka dni muzycznej imprezy Jury oceniało młodych wykonawców w kategoriach skrzypce, wiolonczela, fortepian oraz zespoły kameralne. Nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Kornelia Szydło (kl. Vc6) z klasy wiolonczeli mgr Arkadiusza Szydło otrzymała I Nagrodę w grupie I, akompaniowała jej mgr Iwona Ochniowska, Paulina Tomczuk kl. Vc6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz-Jęczała otrzymała również I Nagrodę w grupie I, akompaniowała jej siostra Natalia Tomczuk.
W kategorii zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia II miejsce uzyskało TRIO fortepianowe w składzie Paulina Tomczuk - skrzypce, Kornelia Szydło - wiolonczela oraz Zuzanna Cymer - fortepian. II miejsce uzyskał też DUET smyczkowy w składzie Kornelia Szydło - wiolonczela oraz Paulina Tomczuk - skrzypce. Oba zespoły przygotowane zostały przez mgr Arkadiusza Szydło.
W kategorii fortepianu konkurs odbywał się w dwóch etapach. Uczennica Natalia Tomczuk (kl. IV/IIst.) uzyskała tytuł Laureata i II miejsce w grupie III. ( I i III miejsca nie przyznano). Natalia jest uczennicą  klasy fortepianu mgr Małgorzaty Głuchowskiej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 4-5.04.2014 r. w PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku odbyły się XVIII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów przeznaczone dla uczniów trzeciego i czwartego roku nauki gry na wiolonczeli. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Łuczka ( kl. IIIc4) z klasy wiolonczeli mgr Macieja Huszczy. Przewodniczącym jury był prof. Josef Podhoransky ze Słowacji. Kamila uzyskała najwyższą punktację w grupie klas trzecich. Akompaniowała jej mgr Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 7 - 8.04.2014 r. w Opolu odbył się II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych. Uczennica Weronika Mendelska (IV/IIst.) z klasy waltorni mgr Iwana Moroza zdobyła II Nagrodę w grupie II. Weronice akompaniowała mgr Anna Sierżan, która otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 2-4.04.2014 r. w Legnicy odbył się XXII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini”. Jest to bardzo prestiżowy konkurs przeznaczony dla wyróżniających się skrzypków z kraju i zza granicy. Konkurs jest dwuetapowy i odbywa się w dwóch grupach wiekowych – do 16 i do 19 roku życia. Jakub Przybycień – (kl. VI/PSM II st.) uczeń z klasy skrzypiec mgr Leszka Kucharuka, pomyślnie przeszedł przez pierwszy etap i ostatecznie znalazł się w gronie laureatów – zajął III miejsce ( ex aequo).
Jego nauczyciel – otrzymał dyplom za wyróżniające się przygotowanie ucznia, a towarzysząca mu przy fortepianie mgr Iwona Ochniowska, otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 1-3.04.2014 r. w PSM I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz. Jury pod przewodnictwem Prof. Krzysztofa Jakowicza przyznało trzy I nagrody. Dwie z nich otrzymali uczniowie naszej szkoły: Hanna Rogoża i Witold Kamiński (kl. IV c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika. Uczniom akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska. W tym Konkursie Przyznano również pięć II nagród. W tym gronie znalazła się Paulina Tomczuk (kl. V c6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz – Jęczły. Akompaniowała Paulinie siostra Natalia (kl. IV, IIst.), która otrzymała dyplom za akompaniament. Laureaci otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz: Hania Srebrny, a Witek Brązowy Medal KonkursuProf. Krzysztof Jakowicz podkreślił bardzo wysoki poziom konkursu i w nagrodę zaprosił laureatów do uczestnictwa w następnej edycji konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 2.04.2014 r. w PSM I st. w Pyrzycach odbył się III Międzywojewódzki Konkurs Skrzypcowy i Altówkowy. Jury przyznało I miejsce Izabeli Krzystek (kl. IVc6) z klasy skrzypiec mgr Barbary Szałaty, a Alicja Blachura z klasy skrzypiec mgr Marzeny Modelskiej zdobyła II miejsce w grupie klas V c6 ( I miejsca nie przyznano). Uczennicom akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 30 - 31.03.2014 r. w Krośnie Odrzańskim odbyło się III Forum Klarnetowo - Saksofonowe. Uczniowie z klasy klarnetu i saksofonu prowadzonej przez mgr Bronisława Krzystka zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:
Błażej Wasiak - III miejsce w grupie B
Iga Drąg - wyróżnienie w grupie C
Kamil Janas - I miejsce w grupie D,
Weronika Bębenek - wyróżnienie w grupie D,
Robert Klęk - wyróżnienie w grupie D
Solistom akompaniowali : mgr Anna Sierżan oraz prof. Karol Schmidt, który otrzymał nagrodę Jury za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

Natalia Tomczuk uzyskała wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie-Izabelinie. Konkurs miał przebieg dwuetapowy i odbywał się w dniach 23-30.03.2014 r. Swoje umiejętności zaprezentowali pianiści z Białorusi, Ukrainy, Japonii i Polski. Natalia jest uczennicą klasy IV PSM II stopnia w klasie fortepianu mgr Małgorzaty Głuchowskiej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 25-30.03.2014r. w Łomiankach odbył się XIV Międzynarodowy Konkurs im. Zarębskiego. Jest to duża impreza muzyczna (7-dniowa), obejmująca sekcje fortepianu solo, duetów fortepianowych, wiolonczeli i zespołów kameralnych. W Jury zasiadają znakomici profesorowie zarówno z Polski jak i z zagranicy W tym roku Jurorzy wysłuchali ponad 150 wykonań konkursowych (w 5 kategoriach wiekowych) w w/w sekcjach. W tym konkursie wziął udział Duet w składzie: Kornelia Szydło (kl. Vc6) – wiolonczela i Paulina Tomczuk (kl.Vc6) - skrzypce, który w swojej grupie okazał się bezkonkurencyjny zdobywając I miejsce (II i III nie przyznano).
W kategorii wiolonczeli II miejsce na tym samym konkursie uzyskała Kornelia Szydło. Akompaniowała jej mgr Iwona Ochniowska.
Duet ł i wiolonczelistkę przygotował mgr Arkadiusz Szydło.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 21 - 22.03.2014 r. w Łodzi odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Harmoniczny im. F. Wesołowskiego w dwóch Kategoriach: Koncertowej i Konkursowej. Uczennica Urszula Książek (kl. IV/IIst.), przygotowana przez mgr Sławomira Kozłowskiego otrzymała wyróżnienie w Kategorii Koncertowej.

Serdecznie gratulujemy.

22.02.2014 r. odbył się w Szczecinie III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Sonat dla uczniów klas IV, V i VI szkół muzycznych I stopnia. Uczennica Hanna Kamińska (kl. VI c6) przygotowana przez mgr Krzysztofa Kowalika zajęła II miejsce i otrzymała Nagrodę Specjalną za wykonanie utworu dowolnego. Hani akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska, która otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament.
Jury pod przewodnictwem prof. zw. Pawła Radzińskiego przyznało także dyplom Panu Krzysztofowi Kowalikowi za wyróżniające przygotowanie ucznia.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 20 marca 2014. odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy o Mieczysławie Karłowiczu, nad organizacją którego pieczę sprawowały Pani Ewa Tuchowska oraz Pani Beata Wasilewska.
Wzięło w nim udział pięć zespołów, w skład których wchodzili uczniowie klas II – VI PSM II st.
Zespoły wyłoniono w drodze losowania, a ich liderami zostali uczniowie, którzy otrzymali najwyższą punktację w eliminacjach szkolnych.
Rywalizacja była zawzięta, a poziom zmagań wyrównany, co nie ułatwiło pracy jurorom. Gościnnie pracom jury przewodniczyła Pani prof. Barbara Literska (UZ) i wraz z pozostałymi jurorami (Pani Dyrektor Renata Lato, Beata Wasilewska) wyłoniła laureatów konkursu. Oto i oni:
I miejsce Karolina Korzyb (kl.V), Aleksandra Komorowska (kl.II), Urszula Zaleska (kl.IV)
II miejsce Natalia Tomczuk, Hanna Kaczmarek, Kamil Janas (wszyscy z kl.IV)
III miejsce Weronika Listowska (kl.V), Ewelina Patrzykąt (kl.III), Lidia Nowak (kl.II)
Oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie Pro Musica, wszyscy laureaci otrzymają o stopień wyższą ocenę końcoworoczną z literatury muzycznej lub z historii muzyki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

W dniach 18 - 19.03. 2014 r. w Sochaczewie odbyła się XIV edycja - V Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Janko Muzykant” Jury oceniało uczniów w trzech kategoriach (programowych). Dwie nasze uczennice odniosły ogromny sukces.
Hanna Rogoża (kl. IV c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika zajęła I miejsce w kategorii B – przy fortepianie mgr Elżbieta Zakrzewska.
Paulina Helena Tomczuk (kl. V c6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz-Jęczała zajęła I miejsce ex aequo w kategorii C. Akompaniowała jej siostra Natalia (ucz kl. IV PSM II st.), która otrzymała dyplom za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 15.03.2014 r. w Sieradzu odbyły się XIII Prezentacje Miniatur Skrzypcowych. Jury pod przewodnictwem prof. Magdaleny Szczepanowskiej z UM im. F. Chopina w Warszawie oraz prof. Małgorzaty Skorupy z AM im. St. Moniuszki w Gdańsku w grupie kl. IV przyznało I miejsce Hannie Rogoża z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika. Uczennicy akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 10 -14. 03. 2014 r. odbyły się VIII Ogólnopolskie Spotkania Skrzypcowe im. Prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku. Naszą szkołę reprezentowała grupa 5 skrzypków (wszyscy w grupie II – klasy IV – VI c6). Jury konkursu pod przewodnictwem prof. Krystyny Ławrynowicz podkreśliło bardzo wysoki poziom konkursu i przyznało: III miejsce Witoldowi Kamińskiemu (kl. IV c6 z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika) ex aequo z Pauliną Tomczuk (kl. V c6 z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz) oraz wyróżnienie Hannie Rogoża (kl. IV c6 z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika). Witoldowi i Hani akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska, Paulinie – siostra Natalia Tomczuk (ucz kl. IV PSM II st.)

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 15 marca w naszej szkole odbyła się VII edycja Zielonogórskich Spotkań Wiolonczelowych. W konkursie wzięło udział 24 uczestników prezentujących bardzo wyrównany poziom. Jury w składzie Danuta Bylica (PSM I st. w Nowej Soli), Agnieszka Orszulik (PSM I st. w Krośnie Odrz.), Sylwia Kamzelska-Bronowicka (PSM I st. w Szprotawie oraz PSM I st. w Żarach), Arkadiusz Szydło (PSM I i II st. w Zielonej Górze oraz PSM I i II st. w Żaganiu) wyłoniło grupę 13 laureatów, w której znalazło się 4 uczniów z naszej szkoły:

Aleksandra Jędruch z klasy mgr Ewy Luboch
Kamila Łuczka z klasy mgr Macieja Huszczy
Kornelia Pukacka z klasy mgr Macieja Huszczy
Kornelia Szydło z klasy mgr Arkadiusza Szydło

 Wszystkim laureatom oraz ich pedagogom serdecznie gratulujemy !

W dniu 8.03.2014 r. odbył się XXII Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych. Nasi uczniowie z Sekcji Instrumentów Dętych Drewnianych zaprezentowali się bardzo dobrze. Uczeń Patryk Nowak (kl. I/II st.) z klasy oboju mgr Mariusza Nowaka został Laureatem II miejsca w grupie III, natomiast uczeń Paweł Karaś (kl. II/II st.) z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka uzyskał wyróżnienie w grupie III. Solistom akompaniował prof. Karol Schmidt.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 27.02.2014 r. w Lesznie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Małego Skrzypka. W grupie klas IV (c6) uczniowie z naszej szkoły zostali laureatami. Witold Kamiński zajął II miejsce, Hanna Rogoża zajęła III miejsce. Uczniów przygotował mgr Krzysztof Kowalik, akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W styczniu 2014 r. odbył się ostatni Ogólnopolski etap Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym etapie konkursu, przechodząc wcześniej eliminacja na szczeblu Makroregionalnym.
W dniu 14.01.2014 r. Trio w składzie : Paulina Tomczuk - skrzypce (klasa V/c6), Kornelia Szydło - wiolonczela (klasa V/c6), Zuzanna Cymer - fortepian (klasa V/c6) zdobyło II Nagrodę na Przesłuchaniach CEA dla Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia, które odbywały się w Warszawie. Zespół kameralny przygotował mgr Arkadiusz Szydło. >>występ konkursowy<<

W dniach 16-17.01.201 r. uczeń Tomasz Radziszewski (klasa IV/II stopnia) z klasy gitary mgr Jarosława Lewandowskiego zdobył III Nagrodę na Przesłuchaniach CEA dla Klas Gitary Szkół Muzycznych II stopnia w Łodzi.
W dniu 18.01.2014 r. uczennica klasy waltorni Weronika Mendelska (klasa IV/II stopnia) otrzymała wyróżnienie na Przesłuchaniach CEA dla Instrumentów Dętych Blaszanych Szkół Muzycznych II stopnia w Toruniu. Weronika uczy się pod kierunkiem mgr Iwana Moroza, a przy fortepianie akompaniowała solistce mgr Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 14.01.2014 r. odbył się III GDAŃSKI KONKURS SKRZYPCOWY dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w PSM II st. w Gdańsku Wrzeszcz. W grupie klas IV (c/6) nasi uczniowie z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika odniesli ogromny sukces. I miejsce zdobyła Hanna Rogoża, II miejsce Witold Kamiński.
Uczniom akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska, która otrzymała dyplom za wyróżniający sie akompaniament.

Sedecznie gratulujemy. 

W dniach 29.11 - 1.12. 2013 r . odbył się w naszej szkole XXXIX Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera. Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród i wyróżnień na tym Konkursie.

Grupa I
II miejsce:
Kornelia Szydło ( kl. V c6) z klasy wiolonczeli mgr Arkadiusza Szydło
III miejsce:
Paulina Tomczuk ( kl. V c6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz 
Wyróżnienia: 
Spartak Haczatrian ( kl. VI c6) z klasy skrzypiec mgr Elżbiety Stachowiak
Hanna Kamińska ( kl. VI c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika
Hanna Rogoża ( kl. IV c6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika

W dniach 13 - 14. 12. 2013 r. w Grudziądzu odbył się IV Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego, przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Konkurs miał zasięg ogólnopolski. 
Uczniowie z naszej szkoły w swojej grupie otrzymali: III miejsce - Mikołaj Górny ( III c/6) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak, akompaniowała mgr Honorata Górna. Wyróżnienie – Hanna Rogoża ( IV c/6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika, akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy .

W dniach 6-8.12.2013 r. w Żarach, w ramach XII Festiwalu Telemannowskiego, odbył się I Polsko – Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych. I miejsce zajął duet kameralny w składzie Paulina Tomczuk –skrzypce i Kornelia Szydło – wiolonczela ( obie z kl V c/6) prowadzony przez mgr Arkadiusz Szydło

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 7.12.2013 r. w Poznaniu odbył się XIX Wielkopolski Międzyszkolny Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych. Organizatorem konkursu była Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Uczeń naszej szkoły Błażej Wasiak (kl.III/c4), z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka zdobył I nagrodę w grupie klarnetów, a ponadto otrzymał nagrodę GRAND PRIX całego Konkursu.
Przy fortepianie towarzyszyła Błażejowi mgr Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy .

W dniach 28.11 - 30.11.2013 r. w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, odbyła się VII edycja Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych. Uczennica Weronika Mendelska (kl. IV/PSM II stopnia), z klasy mgr Iwana Moroza otrzymała wyróżnienie w grupie waltorni. Weronice towarzyszyła na fortepianie mgr Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 21-24.11.2013 r . w Sulechowie odbył się V Festiwal Muzyki F. Chopina. Młodzi pianiści z Polski i Anglii mieli okazję pracować pod kierunkiem znakomitych artystów, pianistów i pedagogów  prof. Zbigniewa Raubo i Stanisława Drzewieckiego. W warsztatach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Swoje umiejętności prezentowali podczas lekcji otwartych, koncertów i przesłuchań konkursowych. Jury w składzie: red. Jan Popis oraz Jekaterina i Stanisław Drzewieccy przyznało I Nagrodę Natalii Tomczuk z klasy IV PSM II stopnia. Wśród cennych nagród, które otrzymała laureatka znalazło się zaproszenie do stolicy. Już wkrótce Natalia zagra recital w Instytucie Muzyki F. Chopina w Warszawie. Na tym samym Konkursie Berenika Maniukiewicz z kl. II PSM II stopnia otrzymała wyróżnienie. Obie  są uczennicami mgr Małgorzaty Głuchowskiej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 22-24.11.2013r. w Warszawie odbył się „IV Warszawski Konkurs Pianistyczny” dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. II/c6 Jakub Maliński z klasy fortepianu mgr Renaty Pawłowskiej, któremu przyszło konkurować w grupie I z 37 wykonawcami. W swojej silnej kategorii zdobył wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 18-20.11.2013 r. w Poznaniu odbyły się Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klas skrzypiec Szkół Muzycznych II stopnia. Uczeń naszej szkoły Andrzej Moroz (IV/II st.) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak zakwalifikował się do Przesłuchań Ogólnopolskich CEA, które odbędą się w Kielcach w styczniu 2014 r. Soliście podczas Przesłuchań akompaniował na fortepianie prof. Karol Schmidt. Pani Iwona Wasiak otrzymała dyplom Centrum Edukacji Artystycznej za wyróżniające przygotowanie ucznia do przesłuchań.

21.11. 2013 r. w Słupcy odbyły się Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klasy gitary, akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia oraz zespołów gitarowych i akordeonowych Szkół Muzycznych I stopnia. Uczniowie naszej szkoły Tomasz Radziszewski z klasy gitary mgr Jarosława Lewandowskiego (IV/II st.) oraz duet gitarowy: Tomasz Radziszewski i Paulina Bukowiecka (kl. V/IIst.) przygotowany przez mgr Jarosława Lewandowskiego zostali zakwalifikowani do Przesłuchań Ogólnopolskich CEA, które odbędą się w Łodzi w styczniu 2014 r. Nauczyciel gitary Pan Jarosław Lewandowski otrzymał dyplom Centrum Edukacji Artystycznej za wyróżniające przygotowanie uczniów do przesłuchań.

Duet akordeonowy przygotowany przez mgr Olenę Moroz : Dorota Kulus (II/IIst.) i Łukasz Tatrocki (IV/II st.) zostali również zakwalifikowani do Przesłuchań Ogólnopolskich CEA, które odbędą się w Opolu w styczniu 2014 r.

12.12.2013 r. w Kaliszu odbyły się Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klas Instrumentów Dętych Blaszanych Szkół Muzycznych II stopnia. Uczennica Weronika Mendelska (IV/II st.) z klasy waltorni mgr Iwana Moroza zakwalifikowała się do Przesłuchań Ogólnopolskich, które odbędą się w Toruniu w styczniu 2014 r. Solistce podczas występu akompaniowała mgr Anna Sierżan.

17 grudnia 2013 r. w Kościanie, Zespół Kameralny I stopnia prowadzony przez mgr Arkadiusza Szydło w składzie: Paulina Tomczuk - skrzypce, Kornelia Szydło - wiolonczela, Zuzanna Cymer - fortepian (wszystkie uczennice z klasy V c/6) zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

W dniu 4.11.2013 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Bachowski. W konkursie udział wzięło 26 skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów. Jury złożone z nauczycieli Sekcji Smyczkowej wyłoniło grupę reprezentantów naszej szkoły na XXXIX Ogólnopolski Konkurs Bachowski, który odbędzie się w dniach 29.11-1.12.2013.