START

Rekrutacja 2021/2022

Informacje

Konkursy

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

Nowa Szkoła

Rok szkolny 2014/2015

 

Podczas XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej - Trzęsacz 2015 (4 – 6 czerwca) w kategorii duety I miejsce zajął duet z naszej szkoły – Mikołaj Woźniak z klasy gitary mgr Hanny Kowalik i Witold Kamiński z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika
W tej samej kategorii w grupie szkół II st. wyróżnienie otrzymał duet Tomasz Radziszewski z klasy gitary mgr Jarosława Lewandowskiego i Monika Konik z OSM IIst. w Bielsku Białej z klasy gitary mgr Mariusza Burego . Duet współpracuje od ponad roku.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu odbywa się corocznie od 2005 r. W koncertach festiwalowych w Trzęsaczu zaprezentowało się wielu wybitnych wirtuozów z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Czech, Hiszpani, Indii, Japoni, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Serbi, Słowacji, Ukrainy, Wenezueli i Włoch.
Oprócz recitali uznanych artystów, w ciągu 3 dni trwania imprezy odbywają się trzydniowe przesłuchania konkursowe, w których uczestniczą młodzi utalentowani gitarzyści - uczniowie szkół muzycznych I i II st. z całej Polski. W tej edycji konkursu przesłuchano około 60 solistów i 20 duetów.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 29 - 30 maja 2015 r. odbył się XIV Żyrardowski Konkurs Młodych Pianistów. Do konkursu przystąpiło ponad dziewięćdziesięciu uczestników z całej Polski (4 grupy wiekowe). Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Artykiewicza z Akademii Muzycznej w Gdańsku przyznało II nagrodę Zuzannie Cymer - uczennicy klasy VI PSM I stopnia w klasie fortepianu
mgr Małgorzaty Głuchowskiej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 23.05.2015 r. w Żarach odbyły się IV Łużyckie Spotkania Wiolonczelowe. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W grupie I wyróżnienie otrzymali : Julia Ciszewicz, Roxana Rerus, Helena Słowikowska, Julia StachowiakAnna Zaskórska (wszystkie z klasy p. Macieja Huszczy) oraz Karolina Mikielska z klasy p. Eweliny Łaskarzewskiej. W grupie II - Wiktor Hryniewicz (z klasy p. Ewy Luboch) oraz Thomas Yeow (z klasy p. Macieja Huszczy) zdobyli tytuł laureata, natomiast Julia Pałka (z klasy p. Ewy Luboch) - wyróżnienie. Wszystkim uczniom akompaniowały panie Elżbieta Zakrzewska oraz Iwona Ochniowska.

Serdecznie gratulujemy !

W dniach 14 - 15 maja 2015 r. w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się "XXII Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków Szkół Muzycznych I stopnia"Uczestnicy konkursu wykonali po dwa utwory, w tym jeden utwór obowiązkowy ( inny dla każdej klasy)
Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów i wszyscy znaleźli się na liście nagrodzonych. W grupie klas II - Aleksandra Mandryk zajęła I miejsce, Magdalena Łazowska III miejsce, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Horna. W grupie klas III - Anna Kibała zajęła III miejsce. Wszystkie skrzypaczki są z klasy mgr Krzysztofa Kowalika. Akompaniowała im mgr Elżbieta Zakrzewska
W grupie klas IV – I miejsce zajął Mikołaj Górny z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak.  Akompaniowała mu mgr Justyna Grondys.

Sedecznie gratulujemy.

W dniu 15 maja 2015 odbył się " XVI Legnicki Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I stopnia".
Mikołaj Woźniak (kl.III c4) z klasy fortepianu mgr Aleksandry Fudali-Matusewicz po ubiegłorocznym zwycięstwie w grupie I ,ponownie znalazł się w gronie laureatów .
W tegorocznej edycji konkursu Jury przyznało Mikołajowi II miejsce w starszej grupie wiekowej.

Serdecznie gratulujemy.

Wiosną br. w Konserwatorium w Cottbus miały miejsce przesłuchania utalentowanej młodzieży z Polski i Niemiec do udziału w koncercie z Orkiestrą Symfoniczną z Cottbus. W drodze eliminacji wyłoniono 12 solistów w tym dwie osoby z Polski. Jedną z nich okazał się uczeń naszej Szkoły, Mikołaj Górny (lat 10). 17 maja br. w pięknej sali Staatstheater (Teatr Państwowy w Cottbus) miał miejsce uroczysty koncert " Konzert Junger Kunstler ". Mikołaj Górny wspólnie z Orkiestrą Filharmoników z Cottbus wykonał Koncert skrzypcowy a-moll część I Ch. Beriot. Występ Mikołaja wzbudził autentyczny entuzjazm i aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Mikołaj jest uczniem klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak.

Serdecznie gratulujemy !

W dniach 9 -11 maja 2015 r. miał miejsce XXV Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu, dla uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I st.
Mikołaj Górny ( lat 10 ) z klasy skrzypiec Pani mgr Iwony Wasiak zdobył I Nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Warto nadmienić, że Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczycka nie przyznało II nagrody.
Mikołaj uświetnił koncert laureatów brawurowym wykonaniem Tańców Rumuńskich Beli Bartoka. Na fortepianie akompaniowała mgr Justyna Grondys.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach - 30.04 - 03.05.2015 w Dolnym Kubinie na Słowacji odbył się Międzynarodowy Konkurs Talents For Europe 2015
w którym nasi uczniowie osiągnęli następujące sukcesy. W kategorii I - zespoły kameralne w duecie Kornelia Szydło ,
Paulina Tomczuk uzyskały III nagrodę.
W kategorii II - wiolonczela , Kornelia Szydło otrzymała I nagrodę, a w kategorii II - skrzypce , Paulina Tomczuk została laureatką V miejsca (najwyższa punktacja w tej grupie wśród Polaków). Nauczyciel mgr Arkadiusz Szydło otrzymał nagrodę oraz tytuł - '' Best Teacher "

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 25.04.2015 r. w Kłodzku odbyła się XIX edycja Spotkań Najmłodszych Wiolonczelistów. Uczennica naszej szkoły Kamila Łuczka z klasy mgr Macieja Huszczy, startująca w grupie II, znalazła się w gronie laureatów z drugą najwyższą punktacją. Kamili akompaniowała mgr Justyna Grondys.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 25-26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Dąbrowski Konkurs Gitarowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Naszą szkołę reprezentował uczeń Mikołaj Woźniak z klasy gitary mgr Hanny Kowalik, który w gronie 34 uczestników otrzymał II miejsce w grupie II.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 8 kwietnia 2015 roku w Sali Kameralnej Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pyrzycach odbył się IV Międzywojewódzki Konkurs Skrzypcowy i Altówkowy. Uczennice: Alicja Blachura (VI c6)  z klasy skrzypiec mgr Marzeny Modelskiej i Martyna Stekiel (V c6)  z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz otrzymały wyróżnienie w najstarszej grupie. Akompaniowała mgr Małgorzata Głuchowska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 25-26 marca 2015 r. w ZPSM w Elblągu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Bajeczna Miniatura”, przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Jury pod przewodnictwem prof. nadzw. Tomasza Króla przyznało w grupie uczniów z klasy V - II miejsce (ex aequo) Witoldowi Kamińskiemu z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika i spośród uczniów klasy VI - III miejsce Paulinie Tomczuk z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz (I i II miejsca nie przyznano). Jury przyznało także nagrodę za wyróżniający się akompaniament Pani Elżbiecie Zakrzewskiej i uczennicy Natalii Tomczuk ( kl. V/II st.).

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 21-23 marca 2015 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy dla Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia. Witold Kamiński (kl. Vc6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika znalazł się na III miejscu w gronie 5 laureatów wyłonionych spośród 23 uczestników grupy II ( klasa V i VI c6). Akompaniował mu prof. Karol Schmidt.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 9-13 marca 2015r w PSM I i II st. w Płocku odbyły V Międzynarodowe Spotkania Młodych Skrzypków im. Prof. Mirosława Ławrynowicza. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i trudnych konkursów skrzypcowych dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Konkurs jest dwuetapowy. Do drugiego etatu z zakwalifikowała się Paulina Tomczuk z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz i znalazła się w gronie wyróżnionych uczniów z grupy I (szkoła I stopnia).

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 28 marca 2015 r. odbyły się VI Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych “Zaczarowany Fortepian”. Jury w składzie: mgr Waldemar Wolski - przewodniczący (PSM I st. Żary), prof. Helgeheide Schmidt (Hochschule für Musik und Theater Lipsk), mgr Marina Rusak (SM I i II st. Gorzów Wlkp., PSM I st. Strzelce Krajeńskie), mgr Iwona Ochniowska - sekretarz jury (PSM I i II st. Zielona Góra) nagrodziło 17 uczestników VI Prezentacji Najmłodszych "Zaczarowany Fortepian, a wśród nich zostali uhonorowani uczniowie naszej szkoły.

GRUPA I
Tytuł: CZARODZIEJA FORTEPIANU uzyskała:
Anna Golub z klasy fortepianu mgr Iwony Ochniowskiej

WYRÓŻNIENIA:
Maria Cyran z klasy fortepianu mgr Natalii Stepaniuk
Maja Gizicka z klasy fortepianu mgr Renaty Pawłowskiej

GRUPA II
Tytuł: CZARODZIEJA FORTEPIANU uzyskał:
Jakub Maliński z klasy fortepianu mgr Renaty Pawłowskiej

WYRÓŻNIENIA:
Anna Ansilewska z klasy fortepianu mgr Renaty Lato
Hubert Jackowski z klasy fortepianu mgr Natalii Stepaniuk

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 16 marca 2015 r. w Akademii Sztuki w Szczecinie odbył się "Marcowy Konkurs Klarnetowy Dla Dzieci i Młodzieży".
Uczeń Błażej Wasiak (IV c.4) z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka uzyskał I miejsce w grupie II. Akompaniowała mgr Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 13 marca 2015 r. w Sieradzu odbyły się XIV Prezentacje Miniatur Skrzypcowych. Jurorami byli wszyscy nauczyciele uczniów , którzy uczestniczyli w konkursie. Przewodniczyły pracy jury - prof. Magdalena Szczepanowska z UM im. F. Chopina w Warszawie oraz prof. Małgorzata Skorupa z AM im. St. Moniuszki w Gdańsku.
Uczennice klasy II/c6 Zuzanna Horna i Aleksandra Mandryk z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika otrzymały wyróżnienia w grupie klasy II. Akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 19 - 21 lutego 2015 r. pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbył się w Pałacu Żagańskim XX Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej. Znakomite jury pod przewodnictwem prof. Elżbiety Stefańskiej przyznało III miejsce w gr.I Mikołajowi Woźniakowi (kl.3/c.4) z klasy fortepianu mgr Aleksandry Fudali-Matusewicz. Jubileuszową edycję konkursu uświetnił swoim recitalem honorowy członek jury Jerzy Stryjniak (prof. The New York Conservatory of Music ).

Serdecznie gratulujemy.


W dniu 10 lutego 2015 r. odbył się II etap konkursu z kształcenia słuchu, w którym wzięło udział dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Jury konkursu w składzie:

Beata Wasilewska (kierownik Sekcji Ogólnomuzycznej, przewodniczący jury),
Ewa Tuchowska (nauczyciel kształcenia słuchu),
Maria Namysłowska- Żeleźnik (nauczyciel kształcenia słuchu),
Jan Sylwester Prządka (nauczyciel klasy instrumentów ludowych w PSM I st. im. S.Moniuszki w Zbąszyniu, prezes Stowarzyszenia Muzyków Ludowych)

wyłoniło zwycięzców, oto laureaci:

I miejsce Filip Gąsiorowski

II miejsce Kornelia Szydło
III miejsce Kornelia Pukacka, Zuzanna Cymer, Mikołaj Woźniak

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przeszli eliminacje klasowe, rozwiązując najlepiej zadania I etapu.
Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły
oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole Muzycznej w Zielonej Górze „Pro Musica”.

W dniach 7- 8 lutego 2015 r. w Sali Koncertowej PSM I stopnia im. Georga Philippa Telemanna w Żarach, odbyły się III Żarskie Spotkania Smyczkowe przeznaczone dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Lubuskiego. Jury pod przewodnictwem mgr Kariny Gidaszewskiej wysłuchało prezentacje 47 skrzypków z różnych Szkół Muzycznych naszego Regionu i bardzo wysoko oceniło grę uczniów - reprezentantów naszej szkoły.
Lista naszych laureatów:

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Zielonej Górze składa serdeczne gratulacje uczniom:
Mikołajowi Górnemu, Witoldowi Kamińskiemu i Kornelii Szydło za uzyskanie Stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego.

Zielona Góra, 28 stycznia 2015 r.

W dniach 16 - 18.01. 2015 r. jednocześnie w Görlitz i w Zgorzelcu odbywał się 14 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny.
Uczennica Natalia Tomczuk (kl. V/IIst.) z klasy fortepianu Pani Małgorzaty Głuchowskiej wraz z siostrą Pauliną Tomczuk (kl. VI/c6) z klasy skrzypiec Pani Anny Tułasiewicz-Jęczały, zdobyły  II miejsce w kategorii "muzyka kameralna" ( I miejsca nie przyznano) oraz nagrodę główną za najwyższą punktację w kategorii "muzyka kameralna".
Kolejną nagrodę na tym konkursie zdobył Jakub Maliński (kl. III/c6), z klasy fortepianu Pani Renaty Pawłowskiej, który w kategorii solo zdobył w swojej grupie  III miejsce

Serdecznie gratulujemy.

Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych I stopnia
Katowice, 12 - 15 stycznia 2015 r.


WIELKIE GRATULACJE ZA ZDOBYCIE
II NAGRODY
dla
Witolda Kamińskiego
kl. V c6 skrzypce
Gratulacje dla nauczyciela Pana Krzysztofa Kowalika
i akompaniatora Pani Elżbiety Zakrzewskiej
i dla
Mikołaja Górnego
kl. IV c6 skrzypce
Gratulacje dla nauczyciela Pani Iwony Wasiak
i akompaniatora Pani Justyny Grondys

Dyrektor Szkoły składa serdeczne gratulacje:

Uczniowi kl. IV cyklu sześcioletniego Adrianowi Sadło
z klasy waltorni Pana Iwana Moroza

Uczniowi kl. IV cyklu sześcioletniego Mikołajowi Górnemu
z klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak

Uczniowi kl. V cyklu sześcioletniego Witoldowi Kamińskiemu
z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika

Uczennicy kl. V cyklu sześcioletniego Izabeli Krzystek
z klasy skrzypiec Pani Barbary Szałaty

Uczennicy kl. V cyklu sześcioletniego Mai Konaszewskiej
z klasy fortepianu Pani Honoraty Górnej

Uczniowi kl. III cyklu czteroletniego Mikołajowi Woźniakowi
z klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali-Matusewicz

za zakwalifikowanie się do Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej
   

W dniach 10-13 grudnia 2014 r. Mikołaj Woźniak, uczeń z klasy gitary pani Hanny Kowalik, wziął udział w X Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Gitaromania” w Jeleniej Górze. Pomimo krótkiego okresu nauki (półtora roku) jak i fakcie, że gitara jest dla Mikołaja drugim instrumentem, uczeń zaprezentował się bardzo dobrze i otrzymał III nagrodę. Należy podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a zdobywcy nagród to laureaci wielu prestiżowych konkursów. 
Serdecznie gratulujemy.

Serdeczne gratulacje dla naszych Laureatów
IV Regionalnego Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera
PSM I i Ii st. Zielona Góra, 6 grudnia 2014r.


W sobotę 6 grudnia 2014 r. w Auli PSM odbył się IV Regionalny Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera. 
W tegorocznej edycji zaprezentowało się 23 młodych artystów z sześciu szkół muzycznych Regionu Lubuskiego (Gorzowa Wlkp., Nowej Soli, Świebodzina, Żagania, Żar i Zielonej Góry). Młodych wykonawców oceniało jury pod przewodnictwem pana Tomasza Stockiego z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. we Wrocławiu oraz p. Anna Tułasiewicz-Jęczała (Zielona Góra), p. Barbara Szałata (Żagań), p. Joachim Wróbel (Gorzów Wlkp.), p. Piotr Łaskarzewski (Zielona Góra), p. Jarosław Lewandowski (Zielona Góra) – sekretarz Jury. Wszystkim Uczestnikom i Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy.

Oto nasi nagrodzeni uczniowie:


Dyrekcja i Rada Pedagogiczna PSM I i II st. w Zielonej Górze składa gratulacje uczennicom :
Paulinie Tomczuk i Kornelii Szydło za uzyskanie Stypendium Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za wyniki w nauce za rok szkolny 2013/2014.

W dniach 27 - 29 listopada 2014 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Jury pod przewodnictwem prof. Waldemara Wojtala z Akademii Muzycznej w Gdańsku przyznało Natalii Tomczuk II nagrodę.

Do konkursu przystąpiło ponad 30 uczestników w 3 grupach wiekowych, reprezentujących największe ośrodki muzyczne w Polsce - m. in. Gdańsk, Rzeszów, Kielce, Opole, Katowice, Kraków, Warszawę, Bydgoszcz, Łódź i wiele innych.
Natalia Tomczuk jest uczennicą klasy V PSM II stopnia w klasie fortepianu mgr Małgorzaty Głuchowskiej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 28-30 listopada 2014 r. odbył się w Warszawie II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego. Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Jasińskiego przyznało I miejsce w kategorii A  Mikołajowi Woźniakowi (kl 3/c.4) - uczniowi klasy fortepianu mgr Aleksandry Fudali-Matusewicz.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 27 - 30 listopada 2014 r. w Sulechowie odbył się Konkurs Pianistyczny w ramach VI Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina organizowany przez Sulechowski Dom Kultury.
Uczennice: Anna Balcewicz (kl. IV/II st.) oraz Ida Vavon (kl.III/II st.) z klasy fortepianu mgr Marii Kuny uzyskały ex aequo III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 25 - 29 listopada w Warszawie, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego odbył się III Ogólnopolski Turniej Wiolonczeli i Kontrabasu. Uczennica Kornelia Szydło (kl VI/c6) z klasy wiolonczeli mgr Arkadiusza Szydło uzyskała II miejsce. Akompaniowała mgr Iwona Ochniowska.

Serdecznie gratulujemy.