Start

Rekrutacja 2018/2019

Informacje

Konkursy

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

Rok szkolny 2014/2015

 

czwartek, 11 czerwiec 2015 20:30

SUKCESY DUETÓW GITAROWYCH W TRZĘSACZU

Podczas XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej - Trzęsacz 2015 (4 – 6 czerwca) w kategorii duety I miejsce zajął duet z naszej szkoły – Mikołaj Woźniak z klasy gitary mgr Hanny Kowalik i Witold Kamiński z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika
W tej samej kategorii w grupie szkół II st. wyróżnienie otrzymał duet Tomasz Radziszewski z klasy gitary mgr Jarosława Lewandowskiego i Monika Konik z OSM IIst. w Bielsku Białej z klasy gitary mgr Mariusza Burego . Duet współpracuje od ponad roku.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu odbywa się corocznie od 2005 r. W koncertach festiwalowych w Trzęsaczu zaprezentowało się wielu wybitnych wirtuozów z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Czech, Hiszpani, Indii, Japoni, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Serbi, Słowacji, Ukrainy, Wenezueli i Włoch.
Oprócz recitali uznanych artystów, w ciągu 3 dni trwania imprezy odbywają się trzydniowe przesłuchania konkursowe, w których uczestniczą młodzi utalentowani gitarzyści - uczniowie szkół muzycznych I i II st. z całej Polski. W tej edycji konkursu przesłuchano około 60 solistów i 20 duetów.

Serdecznie gratulujemy.

Czytany 1495 razy