START

Rekrutacja 2021/2022

Informacje

Konkursy

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

Nowa Szkoła

Rok szkolny 2015/2016

 

W dniach 21-22 czerwca 2016r. odbył się VII Chopinowski Turniej Pianistyczny im. Haliny i Ludwika Stefańskich. Organizatorami Turnieju było Towarzystwo Muzyczne im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz Konserwatorium Krakowskie im. Witolda Lutosławskiego. Uczeń Naszej szkoły Mikołaj Woźniak, z klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali-Matusewicz otrzymał I miejsce w grupie pierwszej oraz Nagrodę Specjalną – występ w planowanym koncercie w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 7 czerwca 2016r. odbyły się IV Impresje Kameralistyczne Szkół Muzycznych I stopnia – Regionu Lubuskiego i Zachodniopomorskiego w Żarach.Organizatorami spotkań było Centrum Edukacji Artystycznej oraz PSM I stopnia im. G. Ph. Telemanna w Żarach. Z radością informujemy, że nasze Trio Fortepianowe w składzie:Mikołaj Woźniak – fortepian, Mikołaj Górny – skrzypce, Witold Kamiński – skrzypce, zostali LAUREATAMI IV Impresji Kameralistycznych. Trio pracuje pod kierunkiem Pana Arkadiusza Szydło.

 Serdecznie gratulujemy.

 


W dniach 20 i 21 maja w Nysie odbywał się VIII Ogólnopolski Turniej Młodych Skrzypków dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.
Do rywalizacji turniejowej, w ramach jednej kategorii zgłosiło się 47 młodych skrzypków. Z radością informujemy że nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych.

II nagrodę ex aequo oraz statuetkę Srebrnej „Lutki” zdobył Mikołaj Górny ( kl. V c.6 ) z klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak ,
V nagrodę zdobyła Izabela Krzystek ( kl. VI c.6 ) z klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak ,
Wyróżnienie zdobył Witold Kamiński ( kl. VI c.6 ) z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika.

Serdecznie gratulujemy .

W dniach 26-28 maja 2016 roku uczeń naszej szkoły Mikołaj Woźniak z klasy gitary Pani Hanny Kowalik uczestniczył w XIX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu i otrzymał I miejsce w grupie drugiej oraz Nagrodę Specjalną dla Największej Nadziei Festiwalu.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 13 maja 2016r. odbył się XVII Legnicki Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I stopnia, w którym uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły: Maja Gizicka kl. III/c6 i Wojciech Słoniowski kl. IV/c6 z klasy fortepianu Pani Renaty Pawłowskiej, Jakub Maliński kl. IV/c6 z klasy fortepianu Pani Iwony Ochniowskiej oraz Maja Konaszewska kl. VI/c6 z klasy fortepianu Pani Honoraty Górnej. W kategorii I - Wojciech Słoniowski zajął III miejsce, Jakub Maliński uzyskał wyróżnienie. W kategorii II - Maja Konaszewska uzyskała wyróżnienie.
Nauczyciele Renata Pawłowska, Iwona Ochniowska i Honorata Górna otrzymali dyplom z gratulacjami za wyróżniające przygotowanie uczniów.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 23 - 25 maja 2016r. w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz dla Szkół Muzycznych I stopnia. W konkursie wzięło udział 61 uczniów. W gronie laureatów znalazło się dwoje uczniów z klasy Pana Krzysztofa Kowalika. W grupie klas III – Aleksandra Mandryk otrzymała wyróżnienie, w grupie klas IV – Anna Kibała uzyskała IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 21.05.2016 roku uczniowie z klasy gitary Pani Hanny Kowalik wzięli udział w Regionalnym Konkursie Gitary Klasycznej "HURRA GITARRA 2016" w Świebodzinie. Z radością informujemy, iż nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:
I miejsce - Magdalena Kupińska z klasy II c4 (grupa II )
II miejsce - Jacek Wolski z klasy IV c6 ( grupa II)
wyróżnienie - Szymon Jędroszkowiak z klasy II c6 (grupa I)

Serdecznie gratulujemy.

Z największą przyjemnością pragniemy podzielić się sukcesami uczniów z klasy gitary Pani Hanny Kowalik, którzy w dniach 19-20 maja 2016 roku uczestniczyli w XV Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Strzelcach Krajeńskich. I miejsce w grupie II uzyskał Mikołaj Woźniak z klasy IV c4, a III miejsce w tej samej grupie Jacek Wolski z klasy IV c6.

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 12 maja 2016r. w Bystrzycy Kłodzkiej, już po raz 23 odbyły się Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków. W tym konkursie uczestniczą uczniowie Szkół Muzycznych I stopnia z klas II, III i IV (c6)
Uczennica klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika – Aleksandra Mandryk zajęła II miejsce w grupie kl. III ( I miejsca nie przyznano). Akompaniowała jej Pani Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 24-25 kwietnia 2016 r. odbył się IV Ogólnopolski Cieszyński Konkurs Skrzypcowy. Uczennica Izabela Krzystek (kl.VIc6) z klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak  otrzymała II miejsce w swojej kategorii. Jury pod przewodnictwem dr hab. Marii Orzechowskiej – UM im. F. Chopina w Warszawie przyznało Dyplomy za wyróżniający się akompaniament Pani  Justynie Grondys i Panu Karolowi Schmidtowi.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 21-22 kwietnia 2016r. w Warszawie odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I i II stopnia i Gimnazjów „Mistrz Klawiatury”.
Jury konkursu w składzie: prof. dr hab. Waldemar Wojtal (Akademia Muzyczna w Gdańsku), prof. dr hab. Alicja Kledzik (Akademia Muzyczna w Poznaniu) oraz prof. UMFC dr hab. Edward Wolanin (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) przyznało I miejsce w Grupie I uczniowi Kacprowi Łyczkowskiemu (kl.II c6) z klasy fortepianu Pani Iwony Ochniowskiej. Nauczycielka otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 20 i 21 kwietnia 2016 r. w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej I stopnia odbył się Międzywojewódzki Konkurs SkrzypcowyUczniowie z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zdobyli następujące nagrody:
Antoni Krzyśków - I miejsce w grupie I ( kl I i II c6),
Aleksandra Mandryk – Grand Prix, Anna Kibała – I miejsce, Magda Łazowska – III miejsce, Zuzanna Horna – wyróżnienie w grupie II (klasa III i IV)
Jury pod przewodnictwem dr hab. Eweliny Pachuckiej–Mazur postanowiło przyznać, Panu Krzysztofowi Kowalikowi ( jedynemu nauczycielowi), Dyplom za wyróżniające przygotowanie uczniów. Wszystkim solistom akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska, która również otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 22.04.2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kłodzku odbyły się "XX Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów". Uczeń naszej szkoły Thomas Yeow, (kl. III /c4) z klasy Pana Macieja Huszczy znalazł się w grupie laureatów. Thomasowi akompaniował Pan Sebastian Cieśliński.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 18 kwietnia 2016r. w Skarżysku-Kamiennej odbył się współorganizowany przez CEA i objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego XXXIV Konkurs Młodych Pianistów „Nad Kamienną 2016”.
W konkursie wzięła udział uczennica Milena Musiał (kl.III c6) z klasy fortepianu Pani Iwony Ochniowskiej. Zaprezentowała wysoki poziom gry na instrumencie i zajęła III miejsce w Grupie I.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 18 kwietnia 2016 r. w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się "I Lubuski Konkurs Skrzypcowy". 
Jury pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły nagrodziło wszystkich naszych uczestników.
W grupie klas I uczniowie:  Ada Grzebieluchaz - I miejsce, z klasy skrzypiec Pani Elżbiety StachowiakMalwina Trochanowska - II miejsce, Maciej Król - wyróżnienie, z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika.
W grupie klas II uczniowie klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika:  Antoni Krzyśków I miejsce , Hanna Kotowska - II miejsce , Adam Skalski - wyróżnienie.
W grupie klas IV uczennica z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika: Anna Kibała zdobyła II miejsce.
Nauczyciele Krzysztof Kowalik i Elżbieta Stachowiak otrzymali dyplom za wyróżniające przygotowanie uczniów. Uczniom akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska, która otrzymała dyplom „ Podziękowanie za wyróżniający akompaniament”

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 13 - 16 kwietnia 2016 r. w Rybniku odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków.
„Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów to spotkanie utalentowanych uczniów grających na skrzypcach, fortepianie oraz w zespołach kameralnych, którzy obok bardzo dobrych umiejętności instrumentalnych wyróżniają się ciekawą osobowością artystyczną. ”W skład Jury wchodzili wybitni profesorowie: Kategoria fortepian – przewodniczący prof. zw. Piotr Paleczny, Kategoria skrzypce – przewodniczący prof. zw. Konstanty Andrzej Kulka, Kategoria zespoły kameralne – przewodnicząca prof. zw. Regina Michalak
Naszą szkołę prezentowało 4 uczniów, którzy uzyskali  bardzo dobre lokaty.
Uczennica Natalia Tomczuk (kl.V/II st.) z klasy prof. Karola Schmidta  uzyskała wyróżnienie w grupie IV w kategorii fortepian.
Uczeń Witold Kamiński (kl.VI/c6) z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika uzyskał II miejsce w grupie II , akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska, uczennica Julia Aksentowicz (kl.I /IIst.) z klasy skrzypiec Pani Kamili Susłowicz uzyskała II miejsce (ex aequo) w grupie III, akompaniował prof. Karol Schmidt i Paulina Tomczuk ( kl.I /IIst.) z klasy skrzypiec Pani Anny Tułasiewicz - Jęczały również zajęła II miejsce w grupie III, akompaniowała uczennica Natalia Tomczuk.
W kategorii zespoły kameralne PSM II stopnia II miejsce - Sisters Tomczuk w składzie: Paulina Tomczuk – skrzypce, Natalia Tomczuk – fortepian. Zespół przygotowała Pani Anna Tułasiewicz-Jęczała

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 20-23 kwietnia 2016r. odbył się I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku.
Do rywalizacji konkursowej zgłosiły się 103 zespoły, z 40 szkół z kraju i z zagranicy. Naszą szkołę reprezentował duet – Mikołaj Woźniak (fortepian) i Witold Kamiński (skrzypce), zajmując III miejsce. Chłopcy przygotowywali się do konkursu, w ramach trio – wspólnie z Mikołajem Górnym, który niestety nie mógł wystąpić. Dlatego zajęcie III miejsca zasługuje na szczególne gratulacje, tym bardziej, że chłopcy o występie w duecie dowiedzieli się kilkanaście godzin przed prezentacją. Trio pracuje pod kierunkiem Pana Arkadiusza Szydło.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 7-10 kwietnia 2016 r. w Koninie odbywał się XIX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny objęty patronatem Ministra Kultury
i  Dziedzictwa Narodowego. Jury złożone z wybitnych profesorów Akademii Muzycznych w Polsce pod przewodnictwem
prof. Katarzyny Popowej – Zydroń wyłoniło Laureatów w trzech kategoriach.

Uczennica Maja Konaszewska ( VI c.6 ) z klasy fortepianu Pani Honoraty Górnej uzyskała Wyróżnienie w Grupie I.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 22 marca 2016 r. odbył się w Szczecinie, V Ogólnopolski Konkurs Sonat klasy skrzypiec i altówki uczniów szkół muzycznych I stopniaW grupie klas VI Witold Kamiński przygotowany przez Pana Krzysztofa Kowalika zajął I miejsce, Izabela Krzystek przygotowana przez Panią Iwonę Wasiak zajęła II miejsce. Ponadto Witek otrzymał Nagrodę specjalną za Najlepsze Wykonanie Sonaty.
Jury pod przewodnictwem prof. Antoniego Cofalika przyznało dyplomy nauczycielom Krzysztofowi Kowalikowi i Iwonie Wasiak za wyróżniające przygotowanie ucznia. Akompaniatorzy - Justyna Grondys i Elżbieta Zakrzewska otrzymały Wyróżnienie dla Akompaniatora.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 19 marca 2016 roku odbyły się w naszej szkole VII Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych „ Zaczarowany Fortepian” dla uczniów klas fortepianu I – III c/6 i I – II c/4 ze szkół muzycznych I stopnia Regionu Lubuskiego. Jury przyznało następujące nagrody (w kolejności alfabetycznej).

GRUPA I - tytuł Czarodzieja Fortepianu uzyskali:
Barbara Łuczak – klasa fortepianu p. Honoraty Górnej (OSM I st.), i Maciej Puk – klasa fortepianu p. Renaty Pawłowskiej
(PSM I st.)

Wyróżnienia w grupie I uzyskali: Maciej Andrzejewski , Eliza Rosolska – z klasy fortepianu p. Natalii Stepaniuk, Nella Wojtkowiak – klasa fortepianu p. Renaty Pawłowskiej (OSM I st.)

GRUPA II - tytuł Czarodzieja Fortepianu uzyskały:
Maja Gizicka - klasa fortepianu p. Renaty Pawłowskiej (PSM I st.) i Milena Musiał - klasa fortepianu p. Iwony Ochniowskiej
(PSM st.)

Wyróżnienia w grupie II uzyskali: Klara Dróbka - klasa fortepianu p. Marii Kuny.

W uznaniu najwyższego poziomu wykonawczego Jury postanowiło przyznać Nagrodę Specjalną dla Osobowości Konkursu VII PPN „ Zaczarowany Fortepian” dla Kacpra Łyczkowskiego z klasy p. Iwony Ochniowskiej.

Nagrodę dla Najmłodszego Uczestnika części konkursowej „Zaczarowanego Fortepianu” otrzymała Vivien Nieściór - klasa fortepianu p. Natalii Stepaniuk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W dniach 10-11 marca 2016r. w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Konkurs Miniatury Skrzypcowej. Spośród 99 uczestników
( trzy grupy ) Jury pod przewodnictwem Jana Staniendy - profesora klasy skrzypiec w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, wyłoniło 6 – ciu laureatów I miejsca. W grupie najstarszej, przyznano tylko jedno I miejsce i otrzymał je Witold Kamiński (kl. VIc6) z kl. skrzypiec pana Krzysztofa Kowalika. Akompaniująca Witkowi, Pani Elżbieta Zakrzewska otrzymała Wyróżnienie Dla Akompaniatora. 

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 7 marca 2016 r. w Lesznie odbył się VII Konkurs Małego Skrzypka.
Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka przyznało uczniom z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika następujące lokaty:
Grupa I - Antoni Krzyśków (kl. II c6) II miejsce.
Grupa II - Zuzanna Horna, Magda Łazowska i Aleksandra Mandryk (kl. III c6) otrzymały (ex aequo) II miejsca (I miejsca nie przyznano)
Grupa III - Anna Kibała (kl. IV c6) otrzymała III miejsce ( jury przyznało w tej grupie, tylko dwa miejsca III)
Uczniom akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 4-5 marca 2016 r. w Pałacu Młodzieży w Koszalinie odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Hity na gitarze”.
Uczennica Magdalena Kupińska (kl.II c4) z klasy gitary Pani Hanny Kowalik uzyskała II nagrodę w kategorii II szkolnej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 5.03.2016 r. odbył się XXIV Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych. Naszą szkołę reprezentowało trzech instrumentalistów z Sekcji Dętej. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Uczennica Iga Drąg (kl.III/II st.) z klasy saksofonu Pana Bronisława Krzystka uzyskała II Nagrodę w grupie V, Błażej Wasiak (kl.I/II st.) z klasy klarnetu Pana Bronisława Krzystka otrzymał wyróżnienie w grupie IV, Patryk Nowak (kl.III/II st.) z klasy oboju Pana Mariusza Nowaka uzyskał wyróżnienie w grupie V.
Solistom akompaniowała Pani Anna Sierżan-Okaz.


Serdecznie gratulujemy.

W dniu 29 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyły się VIII Zielonogórskie Spotkania Wiolonczelowe. W konkursie udział wzięło 26 wykonawców. Jury w składzie: Danuta Bylica, Ewelina Łaskarzewska, Joanna Nowak, Agnieszka Orszulik oraz Arkadiusz Szydło oceniło uczestników występujących w 4 grupach wiekowych. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Patrycja Kot (naucz. Arkadiusz Szydło, akomp. Iwona Ochniowska)
Kornelia Pukacka (naucz. Maciej Huszcza, akomp. Sebastian Cieśliński)
Thomas Yeow (naucz. Maciej Huszcza, akomp. Sebastian Cieśliński)

Wyróżnienia I st. otrzymali:
Natalia Gierygowska (naucz. Ewa Luboch, akomp. Sebastian Cieśliński)
Julia Pałka (naucz. Ewa Luboch, akomp. Sebastian Cieśliński)

Wyróżnienia II st. otrzymali:
Wiktor Hryniewicz (naucz. Ewa Luboch, akomp. Sebastian Cieśliński)
Hanna Tumińska (naucz. Arkadiusz Szydło, akomp. Iwona Ochniowska)

Wszystkim nagrodzonym oraz ich pedagogom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

W dniu 27 lutego 2016 r. w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się  I Gorzowski Turniej Stroikowy dla uczniów klas klarnetu i saksofonu z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Uczennica Emilia Pałka (2 c4) z klasy saksofonu Pana Leszka Kołodyńskiego uzyskała III miejsce w grupie I.
akompaniowała Pani Małgorzata Łukasiewicz
 
Serdecznie gratulujemy.

W dniach 18, 19 i 20 lutego br. po raz dwudziesty pierwszy, w salach Pałacu Książęcego w Żaganiu zagościła muzyka fortepianowa w wykonaniu utalentowanych uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.
Z radością informujemy, Jury XXI Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu przyznało Wyróżnienia uczniom naszej szkoły w grupie II: Mai Konaszewskiej (VI c.6 ) z klasy fortepianu Pani Honoraty Górnej oraz Mikołajowi Woźniakowi (IV c.4 ) z klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali – Matusewicz.

Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 odbywały się Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej. Przesłuchaniami zostali objęci soliści klas V i VI Szkół Muzycznych ( SM ) II stopnia w sześcioletnim cyklu kształcenia, soliści klas III i IV w czteroletnim cyklu kształcenia, zespoły gitarowe i akordeonowe SM II stopnia oraz zespoły SM I stopnia.
W gronie Wyróżnionych znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:
Weronika Mendelska, klasa VI/II st. - klasa waltorni Pana Iwana Moroza,
Kamil Janas, klasa VI/II st. – klasa klarnetu Pana Bronisława Krzystka,
Joanna Borowik, klasa V/II st. – klasa fletu Pani Urszuli Witoszek,
Tomasz Radziszewski, klasa VI/II st. – klasa gitary Pana Jarosława Lewandowskiego,

Trio Skrzypcowe „ Violin Guys” PSM I st. „ w składzie:
Witold Kamiński, klasa VI c.6 – skrzypce,
Mikołaj Górny, klasa V c.6 – skrzypce,
Mikołaj Woźniak, klasa IV c.4 – fortepian,
– nauczyciel prowadzący Pan Arkadiusz Szydło.

Wyróżniono również pracę wszystkich ww. nauczycieli prowadzących oraz akompaniatorów:
Panią Marię Kunę oraz Panią Annę Sierżan – Okaz.

Uczniom, nauczycielom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy.

11 lutego 2016 r. w Sopocie odbył się XVII Sopocki Konkurs Skrzypcowy przeznaczony dla uczniów II i III szkół muzycznych I stopnia. W konkursie uczestniczyło 4 uczniów z klasy skrzypiec Pana mgr Krzysztofa Kowalika. Konkurs był II-etapowy, uczniowie byli oceniania w dwóch grupach. Wszyscy nasi uczniowie przeszli do drugiego etapu i wypadli znakomicie. W grupie klas II Antoni Krzyśków otrzymał wyróżnienie. W grupie klas III Zuzanna Horna zajęła (ex aequo) I miejsce, Aleksandra Mandryk (ex aequo) II miejsce, Magda Łazowska (ex aequo) III miejsce. Ponad to Aleksandra Mandryk otrzymała specjalną Nagrodę dyrektora Sopockiej Szkoły Muzycznej I st. za najlepsze wykonanie koncertu. Uczniom akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska.

Serdecznie gratulujemy.

 

W dniu 5 lutego 2016 r. w ZSM w  Gdańsku - Wrzeszczu odbył się V Gdański Konkurs Skrzypcowy im. Anity Romanowskiej. Jury pod przewodnictwem prof. Macieja Sobczaka postanowiło przyznać GRAND PRIX naszemu skrzypkowi  (kl. VIc6) Witoldowi Kamińskiemu z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika. Witkowi akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska. 

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 16 stycznia 2016 r. odbył się III Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy w Bystrzycy Kłodzkiej. Z radością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły z klasy gitary Pani Hanny Kowalik zdobyli następujące nagrody:
Mikołaj Woźniak (kl.IV c4) – Nagroda Grand Prix Konkursu (najwyższa punktacja spośród wszystkich uczestników)
Magdalena Kupińska (kl.II c4) – II miejsce w grupie I

Serdecznie gratulujemy.

Sukcesy Naszych Uczniów
na 40. Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera
w Zielonej Górze
  4-6 grudnia 2015r.

GRUPA I

III miejsce WITOLD KAMIŃSKI Klasa skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika, Akompaniator Pani Elżbieta Zakrzewska
III miejsce IZABELA KRZYSTEK Klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, Akompaniator Pani Justyna Grondys
IV miejsce MIKOŁAJ GÓRNY Klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, Akompaniator Pani Justyna Grondys

GRUPA II

II miejsce KATARZYNA HEJNOWICZ Klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, Akompaniator Pani Justyna Grondys
III miejsce KORNELIA SZYDŁO Klasa wiolonczeli Pana Arkadiusza Szydło, Akompaniator Pani Iwona Ochniowska

III miejsce PAULINA TOMCZUK Klasa skrzypiec Pani Anny Tułasiewicz-Jęczały, Akompaniator uczennica Natalia Tomczuk

Wyróżnienie JULIA AKSENTOWICZ Klasa skrzypiec Pani Kamili Susłowicz, Akompaniator Pani Alicja Aksentowicz
Wyróżnienie HANNA KAMIŃSKA Klasa skrzypiec Pana Mateusza Mroza, Akompaniator Pan Karol Schmidt

Wyróżnienie DOMINIKA ROGOŻA Klasa skrzypiec Pana Mateusza Mroza, Akompaniator Pan Karol Schmidt

Grupa III

IV miejsce AGATA DOBRYNIEWSKA Klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, Akompaniator Pani Justyna Grondys

KATARZYNA HEJNOWICZ Klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, Akompaniator Pani Justyna Grondys

Nagroda Specjalna dla Najlepszego Zielonogórzanina

Wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich rodzicom, nauczycielom i akompaniatorom
GRATULUJEMY !!!

W dniach 10 – 12 grudnia 2015 r. w Grudziądzu odbywał się V Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego o zasięgu ogólnopolskim. Uczeń naszej szkoły Mikołaj Górny z klasy skrzypiec ( V c.6 ) Pani Iwony Wasiak zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Konkursu – udział w Kursie Mistrzowskim w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego.
Fundatorem nagrody jest Impresariat Muzyczny - Jan Romanowski.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 4-6 grudnia 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Żarach po raz XIV zagościła muzyka Georga Philippa Telemana. W ramach Festiwalu Telemanowskiego do rywalizacji Konkursowej zgłosiły się 23 zespoły kameralne z Polski i Niemiec.
Z radością informujemy, że nasze Trio Fortepianowe w składzie:
Witold Kamiński – skrzypce,
Mikołaj Górny – skrzypce,
Mikołaj Woźniak – fortepian,
zdobyło I miejsce na III Polsko – Niemieckim Konkursie Zespołów Kameralnych w Żarach.
Trio pracuje pod kierunkiem Pana Arkadiusza Szydło.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 27-28 listopada 2015 r.odbył się w Poznaniu IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Tadeusza Szeligowskiego.
Z radością informujemy, że Mikołaj Woźniak (kl 4.c4) z klasy fortepianu mgr Aleksandry Fudali-Matusewicz ,otrzymał wyróżnienie
I stopnia.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 19 listopada 2015 r. w Opolu odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dziesięciolatków. Uczeń Jakub Maliński (kl. IV/c6) z klasy fortepianu mgr Iwony Ochniowskiej zaprezentował wysoki poziom gry na instrumencie i otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.