Start

Rekrutacja 2018/2019

Informacje

Konkursy

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

Rok szkolny 2017/2018

 

W dniu 10 marca 2018r. odbył się XXVI Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych. Jury konkursu oceniało uczestników w pięciu grupach wiekowych.
Uczeń Błażej Wasiak (klasa III/II st.) z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka zdobył I Nagrodę w Grupie V.

Serdecznie gratulujemy.

Pałac Romantyczny w Turznie to odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy w którym gościł Fryderyk Chopin.
W dniu 25 lutego 2018r. w tym pięknym miejscu odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina.
 Mikołaj Woźniak (kl II/II st.) z klasy fortepian Pani mgr Aleksandry Fudali-Matusewicz zdobył II Nagrodę w swojej kategorii wiekowej .

Serdecznie gratulujemy.

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Zuzanny Horna z klasy skrzypiec pana Krzysztofa Kowalika na konkursie skrzypcowym w Gdańsku.
23 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu odbył sie VII Konkurs Skrzypcowy im. Anity Romanowskiej dla uczniów szkól muzycznych I stopnia. Zuzia uzyskała najwyższą punktację w swojej grupie i została laureatką II miejsca (I nie przyznano). Zuzi przy fortepianie towarzyszył pan Andrzej Siarkiewicz.

Serdecznie gratulujemy uczennicy i nauczycielowi .

W dniach 8 - 10 lutego 2018 r. w Żaganiu odbył się współorganizowany przez CEA i objęty honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XXIII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej. W konkursie wziął udział uczeń Kacper Łyczkowski (kl. IV c6) z klasy fortepianu pani Iwony Ochniowskiej. Zaprezentował wysoki poziom gry na instrumencie i zajął III miejsce w Grupie I. Nauczyciel otrzymał dyplom za przygotowanie ucznia.

Serdecznie gratulujemy.  

Dnia 5 lutego 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Lesznie odbył się VIII Międzyszkolny „Konkurs Małego Skrzypka”. W konkursie wzięło udział 90 uczestników z województwa wielopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, kujawsko –pomorskiego, łódzkiego i opolskiego. Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka, w każdej grupie wiekowej przyznało Dyplomy Laureata, Dyplomy Wyróżnienia i Dyplomy Pochwały.
W grupie kl. IV Dyplom Laureata otrzymał Antoni Krzyśków z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika.
W grupie kl. III dyplom Wyróżnienia otrzymała Ada Grzebielucha z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak
W grupie kl. II Dyplom Pochwały otrzymała Zuzanna Dudek z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika

Serdecznie gratulujemy.

W sobotę 3.02.2018 w naszej szkole odbyła się IX edycja Zielonogórskich Spotkań Wiolonczelowych. W imprezie wzięło udział 28 uczestników ze szkół muzycznych Regionu Lubuskiego. Jury w składzie: Justyna Bernat (PSM I i II st. w Żaganiu), Sylwia Kamzelska-Bronowicka (PSM I st. w Żarach oraz PSM I st. w Szprotawie), Jagoda Paszkowska (PSM I st. w Świebodzinie), Agata Witoszek (PSM I st. w Krośnie Odrz.) oraz Maciej Huszcza (PSM I i II st. w Zielonej Górze oraz OSM I st. w Zielonej Górze) wyłoniło grupę 12 laureatów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Grupa II
Rozalia Dutczak - z klasy p. Ewy Luboch

Grupa III
Sara Trzeciak - z klasy p. Macieja Huszczy
Zuzanna Masklak - z klasy p. Ewy Luboch
Wiktor Hryniewicz - z klasy p. Ewy Luboch

Grupa IV
Natalia Gierygowska - z klasy p. Ewy Luboch

W grupie IV wyróżnienie zdobyła Amelia Machowska - z klasy p. Ewy Luboch

Wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich pedagogom serdecznie gratulujemy.

W dniach 9 - 10.12.2017r. w Żarach odbył się V Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych .Trio fortepianowe w składzie Hanna Kluczycka - skrzypce, Klara Wachel - skrzypce, Kacper Łyczkowski - fortepian zdobyło wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 9 – 12.12.2017r. w Poznaniu odbył się II Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej. Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Mariusza Dereweckiego przyznało (ex aequo) II miejsce Aleksandrze Mandryk i Zuzannie Horna (kl.Vc6) z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika, który został nagrodzony za wyróżniające przygotowanie uczniów. Skrzypaczkom akompaniowała mgr Elżbieta Zakrzewska, która również otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 11 - 12 grudnia 2017r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie odbyły się Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej o zasięgu Makroregionalnym dla instrumentów dętych drewnianych. Przesłuchania są obowiązkowe dla uczniów klas V i VI PSM II stopnia, a Jury nie przyznaje nagród tylko wyróżnienia.
Nasi uczniowie z Sekcji dętej zaprezentowali swój wysoki poziom uzyskując Wyróżnienia 
Paweł Karaś (kl.VI) uczeń z klasy klarnetu mgr Bronisława Krzystka
Patryk Nowak (kl.V) uczeń z klasy oboju mgr Mariusza Nowaka
Nauczyciele prowadzący oraz Pani akompaniator mgr Anna Sierżan-Okaz otrzymali dyplomy wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy.

W dniach 1-3 grudnia odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze, 41. Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera.
  
Jury pod przewodnictwem prof. Marcina Baranowskiego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia uczennicom naszej szkoły: