fortepian

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Rudzie Śląskiej odbył się I Ogólnopolski Konkurs "Co młodym w duszy gra „2021. Z radością informujemy, że uczeń Mateusz Grzelczyk (kl. III c4) z klasy fortepianu Pani Renaty Lato został laureatem II miejsca.


Serdecznie gratulujemy.

Forum klarnetowo-saksofonowe

W dniach 29-30.05.2021 r. odbyło się  VI Lubuskie Forum Klarnetowo - Saksofonowe (w wersji online ). Organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im F. Chopina w Krośnie Odrzańskim.
Jury pod przewodnictwem dr hab. Arkadiusza Adamskiego, prof. AM – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach przyznało następujące nagrody naszym uczniom: 

Konkurs skrzypcowy w Poznaniu

Dnia 25 maja 2021r. ogłoszono wyniki  IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego – Talenty Skrzypcowe 2021. Organizatorem Konkursu jest  Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej. Uczestników oceniało jury w składzie: prof. Mariusz Derewecki, prof. Bartosz Bryła i dr. hab. Karina Gidaszewska.
Ta edycja konkursu odbyła się online. Miło nam powiadomić, że  uczniowie z naszej szkoły zostali laureatami tego konkursu:

harfa

W dniu 24 maja 2021r. ogłoszono wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Harfowego – Młode Talenty – wersja online. Organizatorem konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie. W konkursie uczestniczyło 56 harfistów ze szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski. Jury pod przewodnictwem dr hab. Zuzanny Elster przyznało nagrody:

flet

W dniu 24 maja 2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbył się IX Wiosenny Konkurs Fletowy. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia. Jury pod przewodnictwem mgr Joanny Kowalczyk przyznało naszej uczennicy Oldze Rogowskiej - Wyróżnienie II stopnia. Olga jest uczennicą klasy IIIc6 fletu Pani Urszuli Witoszek, akompaniowała jej Pani Małgorzata Łukasiewicz.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs Pianistyczny w Kielcach

W dniach 21-28 maja 2021 r. W Kielcach odbył się IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra”. Miło nam poinformować, iż uczeń Adam Woźniak (kl Vc6) z klasy fortepianu Pani Renaty Lato  otrzymał Wyróżnienie II stopnia.
Zapraszamy do wysłuchania prezentacji Adama Woźniaka.

Serdecznie gratulujemy.

19 maja 2021r. o godz. 16.00 na platformie Teams odbyła się II edycja  Wewnątrzszkolnego Konkursu z Kształcenia słuchu dla uczniów klasy IIIc6 PSM I stopnia. Organizatorem konkursu jest sekcja przedmiotów ogólnomuzycznych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Zielonej Górze. W konkursie wzięło udział 18 uczniów.

Laureaci konkursu:
 I miejsce – nie przyznano
 II miejsce – Maja  Bednarek 
 III miejsce – Anna  Koseska  

 Wyróżnienia:
Aniela  Manowiec  
Hubert  Domagała 

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Grażyna Hetka - Frodyma.

Serdecznie gratulujemy.

fortepian

W dniach 17-19.05.2021 w Kutnie odbył się Międzynarodowy Wirtualny Konkurs Pianistyczny I Kameralny  im M. Szymanowskiej i K. Kurpińskiego.
Uczeń klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali – Matusewicz  Wiktor Pelc (grupa 3) otrzymał II nagrodę w kategorii Fortepian solo. Ponadto otrzymał nagrodę specjalną  - Dyplom za najlepsze wykonanie utworu impresjonistycznego.

Serdecznie gratulujemy.

OKG -2021

Dnia 15.05.2021 w formie zdalnej odbyły się obrady jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego VIVA GITARRA organizowanego przez naszą szkołę. W konkursie wzięło udział 37 gitarzystów ze szkół muzycznych I stopnia z całej Polski.
Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Zalewskiego  przyznało II miejsce Kryspinowi Sozańskiemu (grupaI) uczniowi z klasy gitary Pani Hanny Kowalik.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs Pianistyczny w Czechach

W dniach 14-16.05 2021r. odbyła się XI edycja międzynarodowego konkursu pianistów do lat 17 - Broumovská klávesa 2021. Konkurs odbył się na terenie broumovskiego klasztoru ( Czechy). Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły Wiktor Pelc znalazł się w gronie laureatów. W kategorii 12-13 lat zajął II miejsce ( I miejsca nie przyznano). Przygotowała go Pani Aleksandra Fudali-Matusewicz.

Serdecznie gratulujemy.

Wiolonczela

W dniach 7 – 9 maja br. w Bydgoszczy odbyły się XXVI Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im Zdzisławy Wojciechowskiej – edycja online. Organizatorami Konfrontacji byli: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica naszej szkoły Kalina Massier ( kl. IV/II st.) z klasy wiolonczeli Pana Arkadiusza Szydło została laureatem III miejsca w grupie V. Kalinie akompaniował Pan Sebastian Cieśliński.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs Pianistyczny w Sanoku

W Sanoku w dniach 25-26.04.2021 r odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Młody Wirtuoz - online". Jury przesłuchało 153 uczestników. Z przyjemnością zawiadamiamy, że Wiktor Pelc znalazł się w gronie Złotych Wirtuozów w swojej grupie wiekowej. Wiktora przygotowała Pani Aleksandra Fudali-Matusewicz, która otrzymała Dyplom za przygotowanie uczestnika konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs "Na dęte nutki"

W dniu 23 kwietnia 2021 r. odbył się I Konkurs „Na dęte nutki” - edycja szkolna w formule online.
Konkurs odbył się przy wsparciu finansowym Rady Rodziców, a uczestnicy podzieleni byli na 3 grupy.
Jury w składzie: mgr Mariusz Nowak - przewodniczący, mgr Bronisław Krzystek - Jurormgr Olena Moroz - Juror
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 

Konkurs Pianistyczny w Żywcu

Miło nam, poinformować, że uczeń naszej szkoły Wiktor Pelc z klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali - Matusewicz decyzją jury pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Raubo otrzymał I miejsce w swojej grupie (II miejsca nie przyznano). Konkurs odbył się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu. Uczestnicy wykonywali wyłącznie utwory Fryderyka Chopina.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs skrzypcowy w Elblągu

W dniach 22-25.04.2021r. po raz siódmy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu oraz Stowarzyszenie ,,Przyjaciół Muzyki’’ w Elblągu byli organizatorami Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych. Konkurs jest organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej i posiada rekomendację Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W tym roku zgłosiło się ponad 240 instrumentalistów z różnych państw, m.in. Polski, Białorusi, Norwegii i Niemiec ze szkól muzycznych II stopnia. Konkurs odbył się online.

Zaczarowany fortepian 2021

W dniu 27 marca 2021 roku odbyły się XI Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych „Zaczarowany Fortepian” zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza przy wsparciu Rady Rodziców. W przesłuchaniach online wzięło 29 uczniów z Regionu Lubuskiego, wśród nich 10 uczniów z naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem Waldemara Wolskiego wyłoniło następujących laureatów:

Konkurs skrzypcowy w Gorzowie Wielkopolskim

17 Marca 2021r. w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.  odbył się VI Lubuski Konkurs Skrzypcowy – edycja Online.

Jury pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły przyznało następujące nagrody:

Konkurs pianistyczny w Lesznie

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Małego Skrzypka Leszno 2021 - edycja zdalna. Jury w składzie: prof. dr hab. Michał Grabarczyk (przewodniczący), Sławomir Jarmołowicz i Marcin Herman wyłoniło grupę laureatów.

Konkurs pianistyczny w Elblągu

7 marca ukazały się wyniki III Elbląskiego Konkursu Pianistycznego Elbląg 2021. W tym konkursie uczestniczyły ( nagrania online) uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Szczecina, Gdańska, Płocka, Krakowa, Lublina, Cieszyna, Białystoku, Częstochowy.

VI Żarskie Spotkania Smyczkowe

W dniach 1-2 marca 2021r . odbyły się VI Żarskie Spotkania Smyczkowe. Konkurs, pomimo pandemii cieszył się dużą ilością uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy skrzypiec i altówki. Jury pod przewodnictwem dr. Hab. Kariny Gidaszewskiej postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.

Dyplom Konkursowy

Miło Nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Klara Cieślińska z klasy Vc6, otrzymała I miejsce w grupie III (11-12 lat) na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Lviv Kawai 2020", uzyskując 23,96 punktów.
Klara kształci się w klasie fortepianu Pani mgr Iwony Ochniowskiej. Konkurs odbył się 8 grudnia 2020 roku metodą online (na podstawie wysłanych nagrań), a liczba uczestników była rekordowa i wyniosła 183 w III grupie.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Barok i Miniatura

W dniu 5 grudnia 2020 roku odbyła się I edycja Konkursu Barok i Miniatura. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze oraz „Arte” - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Ze względu na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, spowodowanego pandemią, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu konkursu w formule nagrań audio-video. W konkursie wzięli uczniowie ze szkół muzycznych z Regionu Lubuskiego.
Wśród laureatów są uczniowie z naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem dr hab. Kariny Gidaszewskiej postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, którzy pomimo trudności związanych ze zdalnym nauczaniem włożyli ogromny wkład pracy w przygotowanie do konkursu.

XV Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku

W dniach 21 listopada do 4 grudnia 2020r. odbyło się XV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Rybniku.
Tegoroczny konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej jako jeden z pierwszych był przeprowadzony całkowicie w formie zdalnej. Ten konkurs stwarza możliwość spotkania na forum ogólnopolskim najlepszych uczniów klas skrzypiec i fortepianu oraz zespołów kameralnych szkół muzycznych I i II stopnia.
Nasi uczniowie wraz z pedagogami podjęli trud przygotowania się i uczestnictwa online w tym wydarzeniu.

XVI Lubuskie Spotkania Skrzypcowe

W dniu 15 listopada 2020 roku odbyły się XVI Lubuskie Spotkania Skrzypcowe. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze oraz „Arte” - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Ze względu na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, spowodowanego pandemią, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu konkursu w formule nagrań audio-video. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 20 uczniów ze szkół muzycznych II st. z różnych miast Polski.