Wycieczka szkolna do Opery w Szczecinie

„Madama Butterfly” Giacomo Puccini

,,Teatr jest tak nieodzowny jak szkoła…”, kierując się tym pięknym stwierdzeniem Stefana Jaracza uczniowie naszej szkoły 2 października 2021 r.  wzięli udział w wycieczce do „Opery na Zamku” w Szczecinie. 

Dzień Muzyki
Przypadający 1. października Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodziliśmy 30. września prezentując społeczności szkolnej audycję muzyczną pt. "Droga do kariery - czyli jak zostać najlepszym pianistą świata"

Realizacja inwestycji - II etap


Z radością informujemy, że w dniu 14 września br. została podpisana umowa na realizację II ETAPU inwestycji pn. „Rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza o nowy Budynek Edukacji Artystycznej oraz nową salę kameralną i koncertową wraz z zapleczem – ETAP II”.

Recital fortepianowy pana Kamila Wrony

24 wrzenia 2021 r. w auli naszej Szkoły odbył się wyjątkowy koncert. Z recitalem pianistycznym wystąpił mgr Kamil Wrona wykonując utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Johanesa Brahmsa, Franciszka Liszta i Aleksandra Skriabina. Koncert zgromadziła liczną publiczność, która nagrodziła grę młodego pianisty owacjami na stojąco. Nie obyło się oczywiście bez bisu. Pan Kamil Wrona w bieżącym roku szkolnym rozpoczął pracę w naszej szkole jako nauczyciel klasy fortepianu i akompaniator.

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. W wyjątkowy i szczególny sposób powitaliśmy naszych nowych uczniów z klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze. Z tej okazji odbył się koncert, a po nim uroczyste ślubowanie uczniów.

                                                                                        
                                                                                          27.09.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:


Logo Stowarzyszenia "ARTE"
Z satysfakcją informujemy o przyznaniu przez Zarząd Województwa Lubuskiego Pani dyrektor Honoracie Górnej nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu „Złoty Dukat Lubuski”. Nagrodę przyznano również naszej szkole.

                                                                                        
                                                                                          14.06.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:

 STYPENDIA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA

Z radością informujemy,
 decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 22 grudnia 2020r.
następujący uczniowie zostali stypendystami 
Marszałka Województwa Lubuskiego w roku szkolnym 2020/2021:

ADA GRZEBIELUCHA – klasa skrzypiec Iwony Wasiak
ALEKSANDRA MANDRYK – klasa skrzypiec Iwony Wasiak
WIKTOR PELC – klasa fortepianu Aleksandry Fudali - Matusewicz

                                                                    Serdecznie gratulujemy!

Konferencja Bibliotekarzy

Mamy przyjemność współorganizować II Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Artystycznych pod tytułem "Wykorzystanie źródeł cyfrowych w pracy bibliotek szkół artystycznych".

program konferencji bibliotekarzy (PDF , 322 KB)

Koncert z cyklu Lubuskie Talenty w ramach festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki

W październiku br. uczniowie naszej szkoły Izabela Krzystek, Aleksandra Mandryk oraz Antoni Krzyśków (wszyscy z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak) wzięli udział w nagraniach dwóch koncertów z cyklu "Lubuskie Talenty" w ramach festiwalu "Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki". Młodzi soliści wystąpili wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej prowadzonej gościnnie przez dyr. Norberta Twórczyńskiego i wykonali Symfonię hiszpańską, cz. I Édouarda Lalo (Antoni Krzyśków), Scherzo-Tarantellę Henryka Wieniawskiego (Aleksandra Mandryk) oraz Koncert d-moll, cz. II i III Henryka Wieniawskiego (Izabela Krzystek).

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy pięknych występów !

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 12 października br. w sali Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W spotkaniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in.  Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak. Uroczystość rozpoczęła się krótkim koncertem w wykonaniu uczniów naszej szkoły - wystąpili Wiktor Pelc z klasy fortepianu p. Aleksandry Fudali - Matusewicz, Hanna Ważna z klasy fletu p. Urszuli Witoszek oraz Aleksandra Mandryk i Izabela Krzystek z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak. Wykonawcom przy fortepianie towarzyszyła p. Justyna Grondys. Wszystkie występy bardzo się podobały, wykonawcy otrzymali drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!

Budowa nowej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze uzyskała dofinansowanie z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 i w 2021 roku - Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego. W 2020 roku rozpoczęła się budowa  budynku  kształcenia artystycznego. W 2021 roku rozpocznie się budowa budynku koncertowego. Powstanie tak bardzo potrzebny i długo oczekiwany nowoczesny obiekt dla szkoły, a tym samym dla miasta i całego województwa.


DOBRE WIEŚCI
ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA NOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

Nagroda kulturalna Prezydenta Miasta Zielona Góra

W dniu 10 września podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Dyrektor Szkoły Honorata Górna odebrała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta na rok 2020 dla naszej Szkoły.