Konkurs Gitarowy

W dniu 20.06.2021r. odbył się w Międzyrzeczu "Krajowy Konkurs Gitarowy". Jury pod przewodnictwem Vladislava Blaha przyznało I miejsce Kryspinowi Sozańskiemu ( kl. I c6) uczniowi Pani Hanny Kowalik.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs

W dniach 17–20.06.2021 r. odbył się W Warszawie  IX Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "Mistrz Literatury Dziecięcej O. Rieding". Organizatorem konkursu było  Centrum Edukacji Artystycznej we współpracy z PSM I st.nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, jest jednoetapowy i przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I st. cyklu 6 – letniego. Wyróżnienie w III grupie otrzymała Pola Grondys (VIc6) uczennica Pani Iwony Wasiak.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs

W dniu 15.06.2021 r. ogłoszono wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Jak Wieniawski” Lublin 2021 (edycja online).

Konkurs

Dnia 14 czerwca 2021 r. ogłoszono wyniki IV Ogólnopolskich Igrzysk Skrzypcowych organizowanych przez Stowarzyszenie Jadwigi Kaliszewskiej ( edycja online). Konkurs jest o zasięgu ogólnopolskim i przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

Presto

Dnia 13.06. 2021 r. ukazały się wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów w ramach V Festiwalu

PRESTO 2021 - edycja online. Jury pod przewodnictwem prof. Joanny Krępeć-Kaczor przyznało następujące nagrody:

Konkurs

W dniach 6 - 8. 06 21021 r. w ZSM I i II st. w Rudzie Śląskiej odbył się  I Ogólnopolski Konkurs "Co młodym w duszy gra?" (edycja on-line), który jest dedykowany uczniom klas skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu szkół muzycznych I stopnia bez pionu ogólnokształcącego.

Forum klarnetowo-saksofonowe

W dniach 29-30.05.2021 r. odbyło się  VI Lubuskie Forum Klarnetowo - Saksofonowe (w wersji online ). Organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im F. Chopina w Krośnie Odrzańskim.
Jury pod przewodnictwem dr hab. Arkadiusza Adamskiego, prof. AM – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach przyznało następujące nagrody naszym uczniom: 

Konkurs

W dniu 28.05.2021 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia. Organizatorem był Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi. Uczennica Karolina Lachowicz (Vc6) zajęła II miejsce. Nauczycielem Karoliny jest Pan Bronisław Krzystek.
Akompaniowała Pani Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs skrzypcowy w Poznaniu

Dnia 25 maja 2021r. ogłoszono wyniki  IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego – Talenty Skrzypcowe 2021. Organizatorem Konkursu jest  Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej. Uczestników oceniało jury w składzie: prof. Mariusz Derewecki, prof. Bartosz Bryła i dr. hab. Karina Gidaszewska.
Ta edycja konkursu odbyła się online. Miło nam powiadomić, że  uczniowie z naszej szkoły zostali laureatami tego konkursu:

harfa

W dniu 24 maja 2021r. ogłoszono wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Harfowego – Młode Talenty – wersja online. Organizatorem konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie. W konkursie uczestniczyło 56 harfistów ze szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski. Jury pod przewodnictwem dr hab. Zuzanny Elster przyznało nagrody:

flet

W dniu 24 maja 2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbył się IX Wiosenny Konkurs Fletowy. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia. Jury pod przewodnictwem mgr Joanny Kowalczyk przyznało naszej uczennicy Oldze Rogowskiej - Wyróżnienie II stopnia. Olga jest uczennicą klasy IIIc6 fletu Pani Urszuli Witoszek, akompaniowała jej Pani Małgorzata Łukasiewicz.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs Pianistyczny w Kielcach

W dniach 21-28 maja 2021 r. W Kielcach odbył się IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra”. Miło nam poinformować, iż uczeń Adam Woźniak (kl Vc6) z klasy fortepianu Pani Renaty Lato  otrzymał Wyróżnienie II stopnia.
Zapraszamy do wysłuchania prezentacji Adama Woźniaka.

Serdecznie gratulujemy.

19 maja 2021r. o godz. 16.00 na platformie Teams odbyła się II edycja  Wewnątrzszkolnego Konkursu z Kształcenia słuchu dla uczniów klasy IIIc6 PSM I stopnia. Organizatorem konkursu jest sekcja przedmiotów ogólnomuzycznych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Zielonej Górze. W konkursie wzięło udział 18 uczniów.

Laureaci konkursu:
 I miejsce – nie przyznano
 II miejsce – Maja  Bednarek 
 III miejsce – Anna  Koseska  

 Wyróżnienia:
Aniela  Manowiec  
Hubert  Domagała 

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Grażyna Hetka - Frodyma.

Serdecznie gratulujemy.

fortepian

W dniach 17-19.05.2021 w Kutnie odbył się Międzynarodowy Wirtualny Konkurs Pianistyczny I Kameralny  im M. Szymanowskiej i K. Kurpińskiego.
Uczeń klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali – Matusewicz  Wiktor Pelc (grupa 3) otrzymał II nagrodę w kategorii Fortepian solo. Ponadto otrzymał nagrodę specjalną  - Dyplom za najlepsze wykonanie utworu impresjonistycznego.

Serdecznie gratulujemy.

OKG -2021

Dnia 15.05.2021 w formie zdalnej odbyły się obrady jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego VIVA GITARRA organizowanego przez naszą szkołę. W konkursie wzięło udział 37 gitarzystów ze szkół muzycznych I stopnia z całej Polski.
Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Zalewskiego  przyznało II miejsce Kryspinowi Sozańskiemu (grupaI) uczniowi z klasy gitary Pani Hanny Kowalik.

Serdecznie gratulujemy.

Wiolonczela

W dniach 7 – 9 maja br. w Bydgoszczy odbyły się XXVI Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im Zdzisławy Wojciechowskiej – edycja online. Organizatorami Konfrontacji byli: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica naszej szkoły Kalina Massier ( kl. IV/II st.) z klasy wiolonczeli Pana Arkadiusza Szydło została laureatem III miejsca w grupie V. Kalinie akompaniował Pan Sebastian Cieśliński.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs Pianistyczny w Czechach

W dniach 14-16.05 2021r. odbyła się XI edycja międzynarodowego konkursu pianistów do lat 17 - Broumovská klávesa 2021. Konkurs odbył się na terenie broumovskiego klasztoru ( Czechy). Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły Wiktor Pelc znalazł się w gronie laureatów. W kategorii 12-13 lat zajął II miejsce ( I miejsca nie przyznano). Przygotowała go Pani Aleksandra Fudali-Matusewicz.

Serdecznie gratulujemy.

Saksofon

W dniach 29 - 30 kwietnia 2021 odbył się XXVII Śląski Konkurs Instrumentów Dętych „ Drewno dla najmłodszych” Dąbrowa Górnicza 2021. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a współorganizatorem Zespół Szkół Muzycznych w Dąbrowie Górniczej. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i zorganizowano go w trybie hybrydowym. Tradycyjnie program konkursu wybierany jest przez Jurorów. W konkursie wzięło udział 200 uczniów grających na instrumentach dętych drewnianych. Przewodniczący: dr hab. Arkadiusz Adamski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach wraz z jury przyznał wyróżnienie w gr. II uczennicy Karolinie Lachowicz z klasy saksofonu Pana Bronisława Krzystka. Akompaniowała pani Anna Sierżan.

Serdecznie gratulujemy.

 

Konkurs Pianistyczny w Sanoku

W Sanoku w dniach 25-26.04.2021 r odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Młody Wirtuoz - online". Jury przesłuchało 153 uczestników. Z przyjemnością zawiadamiamy, że Wiktor Pelc znalazł się w gronie Złotych Wirtuozów w swojej grupie wiekowej. Wiktora przygotowała Pani Aleksandra Fudali-Matusewicz, która otrzymała Dyplom za przygotowanie uczestnika konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs "Na dęte nutki"

W dniu 23 kwietnia 2021 r. odbył się I Konkurs „Na dęte nutki” - edycja szkolna w formule online.
Konkurs odbył się przy wsparciu finansowym Rady Rodziców, a uczestnicy podzieleni byli na 3 grupy.
Jury w składzie: mgr Mariusz Nowak - przewodniczący, mgr Bronisław Krzystek - Jurormgr Olena Moroz - Juror
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 

Konkurs Pianistyczny w Żywcu

Miło nam, poinformować, że uczeń naszej szkoły Wiktor Pelc z klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali - Matusewicz decyzją jury pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Raubo otrzymał I miejsce w swojej grupie (II miejsca nie przyznano). Konkurs odbył się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu. Uczestnicy wykonywali wyłącznie utwory Fryderyka Chopina.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs skrzypcowy w Elblągu

W dniach 22-25.04.2021r. po raz siódmy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu oraz Stowarzyszenie ,,Przyjaciół Muzyki’’ w Elblągu byli organizatorami Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych. Konkurs jest organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej i posiada rekomendację Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W tym roku zgłosiło się ponad 240 instrumentalistów z różnych państw, m.in. Polski, Białorusi, Norwegii i Niemiec ze szkól muzycznych II stopnia. Konkurs odbył się online.

Zaczarowany fortepian 2021

W dniu 27 marca 2021 roku odbyły się XI Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych „Zaczarowany Fortepian” zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza przy wsparciu Rady Rodziców. W przesłuchaniach online wzięło 29 uczniów z Regionu Lubuskiego, wśród nich 10 uczniów z naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem Waldemara Wolskiego wyłoniło następujących laureatów:

Konkurs skrzypcowy w Gorzowie Wielkopolskim

17 Marca 2021r. w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.  odbył się VI Lubuski Konkurs Skrzypcowy – edycja Online.

Jury pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły przyznało następujące nagrody:

Konkurs pianistyczny w Lesznie

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Małego Skrzypka Leszno 2021 - edycja zdalna. Jury w składzie: prof. dr hab. Michał Grabarczyk (przewodniczący), Sławomir Jarmołowicz i Marcin Herman wyłoniło grupę laureatów.

Konkurs pianistyczny w Elblągu

7 marca ukazały się wyniki III Elbląskiego Konkursu Pianistycznego Elbląg 2021. W tym konkursie uczestniczyły ( nagrania online) uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Szczecina, Gdańska, Płocka, Krakowa, Lublina, Cieszyna, Białystoku, Częstochowy.

VI Żarskie Spotkania Smyczkowe

W dniach 1-2 marca 2021r . odbyły się VI Żarskie Spotkania Smyczkowe. Konkurs, pomimo pandemii cieszył się dużą ilością uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy skrzypiec i altówki. Jury pod przewodnictwem dr. Hab. Kariny Gidaszewskiej postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.

Dyplom Konkursowy

Miło Nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Klara Cieślińska z klasy Vc6, otrzymała I miejsce w grupie III (11-12 lat) na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Lviv Kawai 2020", uzyskując 23,96 punktów.
Klara kształci się w klasie fortepianu Pani mgr Iwony Ochniowskiej. Konkurs odbył się 8 grudnia 2020 roku metodą online (na podstawie wysłanych nagrań), a liczba uczestników była rekordowa i wyniosła 183 w III grupie.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Barok i Miniatura

W dniu 5 grudnia 2020 roku odbyła się I edycja Konkursu Barok i Miniatura. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze oraz „Arte” - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Ze względu na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, spowodowanego pandemią, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu konkursu w formule nagrań audio-video. W konkursie wzięli uczniowie ze szkół muzycznych z Regionu Lubuskiego.
Wśród laureatów są uczniowie z naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem dr hab. Kariny Gidaszewskiej postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, którzy pomimo trudności związanych ze zdalnym nauczaniem włożyli ogromny wkład pracy w przygotowanie do konkursu.

XV Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku

W dniach 21 listopada do 4 grudnia 2020r. odbyło się XV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Rybniku.
Tegoroczny konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej jako jeden z pierwszych był przeprowadzony całkowicie w formie zdalnej. Ten konkurs stwarza możliwość spotkania na forum ogólnopolskim najlepszych uczniów klas skrzypiec i fortepianu oraz zespołów kameralnych szkół muzycznych I i II stopnia.
Nasi uczniowie wraz z pedagogami podjęli trud przygotowania się i uczestnictwa online w tym wydarzeniu.

XVI Lubuskie Spotkania Skrzypcowe

W dniu 15 listopada 2020 roku odbyły się XVI Lubuskie Spotkania Skrzypcowe. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze oraz „Arte” - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Ze względu na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, spowodowanego pandemią, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu konkursu w formule nagrań audio-video. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 20 uczniów ze szkół muzycznych II st. z różnych miast Polski.

IV Lubuski Konkurs Skrzypcowy

W dniu 14 listopada 2020 roku odbyły się IV Zielonogórski Konkurs Skrzypcowy. Konkurs zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze oraz „Arte” - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Konkurs został przeprowadzony w formule nagrań audio-video.

Jury pod przewodnictwem Ewy Iwan wyłoniło następujących laureatów: