Konkurs

Dnia 19 czerwca 2022 r. W PSM I i II st. w Żaganiu odbył się X Turniej Przyjaźni lubuskich szkół muzycznych I stopnia przeznaczony dla uczniów klasy skrzypiec. Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka przyznało II miejsce Hannie Krzyśków (kl. Ic6), a Wyróżnienia otrzymali: Alicja Ciszak (kl. IIIc6), Zuzanna Dudek (kl. VIc6) i Maciej Król (kl. VIc6). Uczniów przygotował Pan Krzysztof Kowalik, który otrzymał Dyplom za wyróżniające przygotowanie uczniów. Skrzypkom akompaniowała Pani Elżbieta Zakrzewska.
Hanna Krzyśków wystąpiła podczas Koncertu Laureatów w pięknej Sali Familijnej w Żagańskim Pałacu Kultury, który był współorganizatorem całego konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs

Dnia 18 czerwca 2022 r. odbyły się XVIII Lubuskie Spotkania Skrzypcowe. Organizatorem konkursu byli : PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze, „ARTE”- Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra, który wsparł konkurs finansowo. W konkursie wzięło udział 24 skrzypków, którzy uczą się gry od 7-12 lat. Z przyjemnością informujemy, że Jury pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły nagrodziło naszych uczniów :

Konkurs

W ramach Festiwalu PRESTO 2022 odbył się w maju 2022 r. ( online) - VI Ogólnopolski Konkurs kierowany do: skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pianistów - uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasze skrzypaczki otrzymały Dyplom – WyróżnienieJulia Macugowska (kl. IIIc6) z klasy Pani Jolanty Jakubowskiej – Siwka, akompaniament Pani Elżbieta Zakrzewska Julia Świetlik (kl. II c4) z klasy skrzypiec Pani Małgorzaty Tofilskiej  akompaniament Pan Sebastian Cieśliński.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs

V Ogólnopolski Konkurs „TALENTY SKRZYPCOWE 2022”  odbył się w dniach 27-31.05.2022 r. w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza. 
Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej i Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza. Uczestnikami Konkursu byli skrzypkowie szkół muzycznych I i II st. którzy występowali w V grupach wiekowych.


Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Zielonej Górze była organizatorem  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły przygotowanych przez Panią Joannę Łuczak. Do II etapu zakwalifikowało się  5 uczniów: Emilia Blandzi i Iwo Barancewicz  z kl. IV c6,oraz Oleksandra Kuzmych, Klara Budych i Gustaw Serafinowicz z kl. V c6.  III etap konkursu odbył się 19.05.2022 r. Z przyjemnością zawiadamiamy, że  Emilia Blandzi zdobyła V miejsce, Klara Budych III miejsce  i Gustaw Serafinowicz II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

KOnkurs

W maju 2022 r. odbył się VII Ogólnopolski Cieszyński Konkurs Skrzypcowy im. Jana Sztwiertni (edycja online). Uczestników oceniali: prof. Andrzej Gębski, dr Aleksandra Szwejkowska-Belica i dr hab. Adam Musialski. 
Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczniowie klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak otrzymali następujące nagrody w swoich kategoriach wiekowych: 
III miejsce  - Izabela Krzystek, Wyróżnienie  - Antoni Krzyśków. Akompaniowała im Pani Justyna Grondys, która otrzymała Dyplom za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs

Z radością informujemy, że Kryspin Sozański (kl.II c6) z klasy gitary Pani Hanny Kowalik zdobył II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym  „Wy-Grajcie Razem” organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną I stopnia  "PRELUDIUM" w Nowym Dworze Mazowieckim.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs

19 maja 2022 r. odbył się I Makroregionalny Konkurs Smyczkowy im. Wandy I Kazimierza Wiłkomirskich w Międzyrzeczu. 
W konkursie wzięło udział 37 uczniów ( skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas) z 12 szkół muzycznych I stopnia z Gorzowa Wlkp., Krosna Odrzańskiego, Międzyrzecza, Poznania, Słubic, Stargardu, Tarnowa Podgórnego, Wolsztyna, Zielonej Góry i Żar. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników.

Jury pod przewodnictwem prof. Marcina Murawskiego przyznało Wyróżnienie naszej uczennicy Hani Krzyśków (kl. I c6) z klasy skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika, który dostał Dyplom za Wyróżniające się przygotowanie uczniów. Akompaniowała Hani Pani Elżbieta Zakrzewska, która otrzymała Dyplom za Wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs

W dniu 12.05.2022 r. odbył II Szkolny Konkurs „Na dęte nutki”- organizowany dla uczniów z Sekcji dętej.
Wykonawcy podzieleni byli na 3 grupy wiekowe. 
Jury w składzie: mgr Mariusz Nowak - Przewodniczący, mgr Adam Gołemberski - Juror, mgr Janusz Zając - Juror 
przyznało następujące nagrody: 

Konkurs

W dniach 20-21.04.2022r. w Filharmonii Gorzowskiej odbył się Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia klasy klarnetu i saksofonu -  IV Gorzowski Turniej Stroikowy. Organizatorem była PSM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Bogdana Ocieszaka ( Akademia Muzyczna Gdańsk) przyznało naszym uczniom następujące nagrody:

Konkurs

15 kwietnia 2022 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs „Muzyczny Koryfeusz” - w formule on line. Organizatorem konkursu  było Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej.  Decyzją Jury, któremu przewodniczył prof. zw. dr. hab. Bartosz Bryła nasi skrzypkowie uzyskali następujące nagrody:

III miejsce  - Julia Świetlik (kl.II c/4) uczennica Pani Małgorzaty Tofilskiej, przy fortepianie towarzyszył jej Pan Sebastian Cieśliński.

II miejsceAda Grzebielucha ( kl.II/II st.) i III miejsce Anna Kibała (kl.IV/II st.) – uczennice Pani Iwony Wasiak, akompaniament Pani Justyna Grondys

Nauczyciele laureatek otrzymali Dyplomy za Wyróżniające przygotowanie uczniów, a akompaniatorzy Dyplomy za Wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy.

Z ogromną radością informujemy o międzynarodowym sukcesie  uczennicy Kaliny Massier z klasy wiolonczeli  Pana Arkadiusza Szydło podczas Międzynarodowego  Festiwalu w Sofi w Bułgarii - „Abanico” 2022  - XI International Festiwal. ( 1-3 kwietnia – edycja online).

Kalina otrzymała I miejsce w kategorii solo w swojej grupie wiekowej.
Otrzymała także nagrodę Grand Prix występując w duecie wiolonczelowym.

Serdecznie gratulujemy.XII PPN

W dniu 2 kwietnia 2022 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Zielonej Górze odbyły się XII Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych „Zaczarowany Fortepian”. W przesłuchaniach wzięło udział 21 uczniów z Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Lubuskiego. Jury, któremu przewodniczyła  mgr Angela Stepenko postanowiło przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody:

Konkurs

XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „ Muzyka polska i nie tylko…” odbył się 21marca 2022 roku w Sali Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Organizatorem Konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Wzięło udział około 30 uczestników Szkół Muzycznych.

Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Bogumiła Nowickiego przyznało nagrodę III miejsce Kacprowi Łyczkowskiemu ( kl. II/II st.), a Wyróżnienie otrzymał Wiktor Pelc (kl. VIc6). Uczniów przygotowała Pani mgr Aleksandra Fudali - Matusewicz

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs

W dniu 7 marca, przy ul. Dziewięciu Muz w Gorzowie rozbrzmiewały wiolonczele. Niemal 40 osób brało udział w Międzyregionalnym Konkursie Wiolonczelowym. Oprócz Lubuszan grali też uczniowie z Poznania i Szczecina. Po raz pierwszy konkurs zorganizowano w Filharmonii Gorzowskiej, gdzie być może, młodzi muzycy będą grali zawodowo za kilka lub kilkanaście lat.
Ignacy Szydło (V/c6) z klasy pana Arkadiusza Szydło otrzymał wyróżnienie w III grupie

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs

W dniach 26-27 marca 2022 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie odbył się ogólnopolski XII Wiosenny Konkurs Gitarowy. 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Laureatem I miejsca w grupie I został Kryspin Sozański (kl.II c6) z klasy gitary Hanny Kowalik. Pani Hanna Kowalik otrzymała dyplom uznania za bardzo dobre przygotowanie ucznia do konkursu.


Serdecznie gratulujemy.

Dyplom

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS " W BAROKOWYM STYLU "( edycja online). Jury pod przewodnictwem dr hab. Jana Romanowskiego wysłuchało 279 uczestników z m.in : Warszawy, Poznania, Lublina, Koszalina i Zielonej Góry.  Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody:

Julia Świetlik kl. II/c4 otrzymała Dyplom Laureata

Maja Cykowska kl. V/c6 otrzymała Dyplom Wyróżnienie

Przy fortepianie towarzyszył skrzypaczkom Pan Sebastian Cieśliński 

Serdecznie gratulujemy !

Konkurs

Już po raz dwudziesty piąty odbył się Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej. Przesłuchania odbyły się w wersji on-line w dniach 24-26 lutego 2022r. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej, a odbywa się w PSM I i II stopnia w Żaganiu. Znakomite jury pod przewodnictwem prof. Elżbiety Stefańskiej przyznało Wyróżnienie (II grupa) Wiktorowi Pelcowi ( kl. VIc6).Wiktor jest uczniem w klasie fortepianu Pani Aleksandry Fudali - Matusewicz

Serdecznie gratulujemy.

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Izabela Krzystek z powodzeniem uczestniczyła w międzynarodowych konkursach skrzypcowych. Konkursy odbyły się w wersji on-line.

International Music Competition odbył się w Szwajcarii – w Lugano. Jury pod przewodnictwem Tiziano Rossetti przyznało Izie II miejsce ( w swojej kategorii wiekowej). Iza otrzymała 92 punkty ( 92/100).

King’s Peak International Music Competition odbył się w Londynie 7.01.2022r. – Iza otrzymała I miejsce

Jest ona uczennicą kl. VI/ II st. w klasie skrzypiec Pani mgr Iwony Wasiak. Podczas nagrań do konkursów przy fortepianie akompaniowała Pani mgr Justyna Grondys

Serdecznie gratulujemy.

ZSW

Dnia 12.02.2022 r. w Auli PSM odbyła się 11 edycja Zielonogórskich Spotkań Wiolonczelowych. Jest to impreza skierowana do uczniów klas wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia naszego regionu. Miło nam poinformować, że uczniowie Naszej Szkoły znaleźli się wśród najlepszych uczestników tego konkursu. Są to:

Dyplom

W dniu 20.12.2021r. odbył się WORLD OPEN MUSIC COMPETITION w Serbii (edycja online). W tym konkursie wzięło udział 152 skrzypków z 19 krajów.
Ana Kibała - (kl IV/II st.), z klasy skrzypiec Pani Iwony Wasiak zajęła II miejsce  w XI grupie ( 16-17 lat).

Konkurs

W Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, przy ul. Solnej 12, odbywał się V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej. Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej oraz Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Mieczysława Karłowicza.
Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs odbył się w formule on-line w terminie 8 - 19 grudnia 2021r.

Anna Kibała (kl. IV/II st.) otrzymała Wyróżnienie w swojej grupie wiekowej. Przygotowała ją Pani mgr Iwona Wasiak, a  przy fortepianie towarzyszyła jej Pani mgr Justyna Grondys.

Serdecznie gratulujemy.

Presto

W dniu 25 listopada 2021 r. w ramach szóstej edycji Festiwalu PRESTO odbył się VI Ogólnopolski Konkurs dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pianistów w wersji online. Jury  przewodniczyła mgr. Alicja Dragan. W konkursie wzięło udział 234 uczestników. Z radością informujemy że:
Julia Świetlik kl. II c4 - otrzymała Dyplom LAUREATA oraz Maja Cykowska kl. V c6 otrzymała Dyplom WYRÓŻNIENIE

Konkurs

W dniach 8 -10 grudnia 2021 r. odbył się dwuetapowy ( stacjonarny) XVII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „ Młody Paganini”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i  Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy. Międzynarodowemu Jury przewodniczył prof. Wiesław Kwaśny

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica Pola Grondys  z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak  otrzymała Wyróżnienie w swojej grupie wiekowej. Pani Iwona Wasiak otrzymała Dyplom za wzorowe przygotowanie finalisty, a Pani Justyna Grondys, która Poli akompaniowała otrzymała Dyplom za wybitne wykonanie partii fortepianu.   

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs Bachowski

W dniach 3 – 5 grudnia 2021 r. odbył się 43 Ogólnopolski konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera. Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczestników z całej Polski.

Przewodniczący jury  Prof. Wiesław Kwaśny podkreślił bardzo wysoki poziom konkursu. Podziękował za ogromne zaangażowanie nauczycieli i akompaniatorów, a także podziękował uczniom i ich rodzicom za pracę jaką wykonali. Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły.  

Piano

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych z siedzibą w Krakowie i Prywatna Profesjonalna Szkoła Muzyczną I stopnia im. A. Dębskiego w Krakowie są organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego – "Zimowe Impresje". Przesłuchania konkursowe odbyły się w formie on-line 11 i 12 grudnia 2021 r. Jury pod przewodnictwem  mgr Olgi Łazarskiej przesłuchało 129 uczestników występujących w pięciu grupach wiekowych
Z przyjemnością informujemy, że Wiktor Pelc w swojej grupie wiekowej (kl. VI/6 i IV/4) zajął II miejsce. Wiktora przygotowała p. Aleksandra Fudali.

Serdecznie gratulujemy.