Koncert
W dniu 15 listopada br. w zielonogórskiej Palmiarni odbył się koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy swoją grą uświetnili spotkanie dla pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. W koncercie udział wzięli:
Michał Butrym z klasy fortepianu p. Renaty LatoDorota Bylina z klasy fletu p. Urszuli WitoszekIoane Jegadze z klasy fortepianu p. Renaty Pawłowskiej oraz Ada Grzebielucha z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak. Uczniom przy fortepianie towarzyszyły pani Małgorzata Łukasiewicz oraz pani Justyna Grondys.

Koncert
4 listopada w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbył się finał konkursu "Ojczyzno ma", organizowany przez zielonogórski oddział Akcji Katolickiej. Po raz kolejny nasi uczniowie uświetnili tę uroczystość krótkim koncertem. Wystąpili Marcel Ligucki z klasy fortepianu p. Renaty LatoAntoni Krzyśków z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak oraz Kwartet smyczkowy PSM II st. przygotowany przez p. Arkadiusza Szydło w składzie Ada Grzebielucha - skrzypce, Antoni Krzyśków - skrzypce, Hanna Kluczycka - altówka oraz Lidia Kiraga - wiolonczela. 
Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie gratulujemy!

Koncert
11 listopada br., w dniu Święta Niepodległości Polski w zielonogórskiej Palmiarni odbył się koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści wzięli udział w spotkaniu dla kombatantów zorganizowanym przez Urząd Miejski w Zielonej Górze. W koncercie wystąpili: Kwartet smyczkowy PSM II st. przygotowany przez p. Arkadiusza Szydło w składzie Ada Grzebielucha - skrzypce, Antoni Krzyśków - skrzypce, Hanna Kluczycka - altówka, Lidia Kiraga - wiolonczela, Kryspin Sozański z klasy gitary p. Hanny KowalikDenis Wolski z klasy klarnetu p. Bronisława Krzystka, Yevheniia Kysel, z klasy fortepianu p. Natalii Nesterivskiej oraz Katarzyna Judzińska i Adriana Tsyhanyuk z klasy śpiewu p. Klaudii Woźniak-Wawrzyńskiej. Występ naszych uczniów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. 

27 października odbyło się Pasowanie uczniów naszej Szkoły. Z pewnością największym przeżyciem dla dzieci jest moment pasowania.

Każdy pierwszoklasista poprzez dotknięcie złotym kluczem wiolinowym staje się pełnoprawnym uczniem naszej Szkoły

Wiele wzruszających emocji przyniosły również pierwsze występy sceniczne najmłodszych uczniów, którym życzymy sukcesów artystycznych oraz samych przyjemnych chwil w naszej Szkole 

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie uroczystości i zakupienie upominków dla uczniów.

Koncert

W dniu 5.09.2022 r. z okazji Winobrania odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej naszej Szkoły.
Nasza młodzież po raz kolejny dała wspaniały popis swoich umiejętności wykonując zróżnicowany repertuar muzyki klasycznej, filmowej i rockowej. Orkiestrę poprowadzili dwaj dyrygenci: prof. Maciej Ogarek oraz Marek Siwka.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom i dziękujemy za wspaniały koncert  ?

Koncert
10 i 14 czerwca 2022 r. odbyły się koncerty Sekcji Pianistycznej, na których wystąpili uczniowie klas pierwszych z cyklu sześcioletniego i czteroletniego PSM I stopnia.
Koncerty poprowadziły pani Maria Kuna i pani Renata Lato.
Gratulujemy młodym wykonawcom.

Koncert

W dniu 9.06.2022 r. odbył się Koncert Sekcji Dętej, na którym wystąpili uczniowie klasy I PSM I stopnia.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom, solistom oraz akompaniatorom.

Koncert
Koncert
20 maja br. scena Filharmonii Zielonogórskiej należała do młodych! W Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej wystąpili najlepsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze: Wiktor Pelc (fortepian), Karolina Lachowicz (saksofon), Aleksandra Mandryk (skrzypce), Antoni Krzyśków (skrzypce), Izabela Krzystek (skrzypce).
Serdecznie gratulujemy solistom oraz ich pedagogom: p. Iwonie Wasiak, p. Aleksandrze Fudali-Matusewicz oraz p. Bronisławowi Krzystkowi.
To był wieczór pełen niesamowitych, muzycznych doznań i z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękujemy.
Niech te piękne chwile zatrzymane w kadrze zostaną z Nami na dłużej.
21 czerwca muzycy z całego świata obchodzili Święto Muzyki. Dołączyli do nich także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze. Młodzi artyści w sali Filharmonii Zielonogórskiej wystąpili z różnorodnym repertuarem, od muzyki klasycznej po rockową.Koncert

W dniu 13 maja odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Joanna Łuczak.

Konkurs

W dniu 12.05.2022 r. odbył II Szkolny Konkurs „Na dęte nutki”- organizowany dla uczniów z Sekcji dętej.
W tym roku szkolnym wystąpiło 13 uczestników, a wykonawcy podzieleni byli na 3 grupy wiekowe.
Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.

W dniu 10 maja odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Ewa Urbańska

Koncert

W dniu 28 kwietnia odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Ewa Urbańska

Zapraszamy na kolejne audycje.

Koncert

W dniu 21 kwietnia odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Agnieszka Krzyśków.
Zapraszamy na kolejne audycje.

Koncert

W dniu 12.04.2022 r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. W koncercie zaprezentowali się uczniowie z klas: klarnetu, oboju, trąbki oraz saksofonu. Naszym uczniom akompaniowali: Pani Małgorzata Łukasiewicz, Pani Anna Sierżan oraz Pan Kamil Wrona.

Koncert

„Koncert Wiosenny” pozostanie w naszych wspomnieniach na długo. Powiedzieć, że był udany to tak, jakby nic nie powiedzieć. Emanacja energii, radości, pasji i entuzjazmu w wykonaniu wspaniałych uczniów i dyrygentów udzieliła się wszystkim obecnym na tym koncercie. Utalentowani uczniowie PSM I i II st. w Zielonej Górze zaprezentowali ciekawy program począwszy m.in. od utworów J.S.Bacha, W.A.Mozarta, J.Brahmsa, a w finale zabrzmiały aranżacje przebojów Michaela Jacksona, zespołu Queen i Zbigniewa Wodeckiego. Wszystko w dbałości o każdy szczegół, z klasą i w artystycznym wykonaniu zespołów szkolnych: klas rytmiki, chóru, zespołu Con Fuoco, orkiestry smyczkowej i symfonicznej. Były bisy i owacje na stojąco. Oj działo się, działo, a kto nie był, niech żałujewink Koncert był również okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników szkoły odznaczeniami i dyplomami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji Jubileuszu 70-lecia szkoły, który był obchodzony przez szkołę w 2020 r.”

Koncert
4 kwietnia br. odbyły się dwa koncerty dla przedszkolaków w ramach cyklu "Poranki muzyczne". Koncerty poprowadziła pani Beata Wasilewska, a wystąpili w nich uczniowie PSM I st. Następne spotkania odbędą się w dniach:

21 kwietnia (czwartek)

28 kwietnia (czwartek)

10 maja (wtorek)

13 maja (piątek)

18 maja (środa)

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich specjalności PSM I st. do udziału w koncertach. 

Koncert

W dniu 2 kwietnia, podczas XII Prezentacji Pianistycznych Najmłodszych odbył się Koncert "Pianistyczne Debiuty".
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koncert

W dniu 31.03.2022 r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Dętych PSM II stopnia. Tym razem w koncercie zaprezentowali się uczniowie klasy VI PSM II stopnia, tegoroczni dyplomanci z naszej Sekcji Dętej. Solistom akompaniowali: Pani Anna Sierżan, Pan Sebastian Cieśliński oraz Pan Kamil Wrona.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom !!!

Koncert
W dniu 29.03.2022r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Pianistycznej. Koncert prowadzili Pani Anna Sierżan i Pan Kamil Wrona, który naświetlił temat skutecznego opanowania tremy przed występem. Wśród występujących udział wzięli uczniowie, przygotowujący się do XII Prezentacji Pianistycznych Najmłodszych ,,Zaczarowany Fortepian”.
Życzymy im powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Koncert

W dniu 24.03.2022 r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. W koncercie zaprezentowali się soliści oraz zespoły kameralne. Naszym uczniom akompaniowali: Pani Małgorzata Łukasiewicz, Pani Anna Sierżan, Pan Sebastian Cieśliński i Pan Kamil Wrona.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom !!!

Koncert
W dniu 17.03.2022 r. odbył się Koncert Sekcji Pianistycznej, na którym wystąpili uczniowie pierwszego i drugiego etapu nauczania. Koncert zorganizowała i prowadziła pani Agnieszka Krzyśków.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich występu !
WDN

W dniu 2 marca 2022 r. odbyły się lekcje otwarte oraz wykład  dla uczniów klas saksofonu PSM I i II stopnia.
Całość poprowadził prof. dr hab. Dariusz Samól.

WDN

W dniu 3 marca uczniowie klas wiolonczeli mieli okazję pracować pod kierunkiem dr hab. Tomasza Szczęsnego, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie. Warsztaty wiolonczelowe były cenną okazją do wymiany doświadczeń metodycznych i wykonawczych wśród uczniów i nauczycieli. Wydarzenie przebiegło we wspaniałej i twórczej atmosferze.

Koncert "Najlepszych Pianistów"
Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, 7 lutego 2022r. w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się Koncert Najlepszych Pianistów. Koncert był zorganizowany przez sekcję pianistyczną przy wsparciu finansowym Rady Rodziców naszej szkoły. W związku z wymaganiami sanitarno-epidemicznymi impreza odbyła się z ograniczoną ilością publiczności. W występach wzięli udział uczniowie I i II etapu edukacji wytypowani w eliminacjach szkolnych.
Gratulujemy wykonawcom oraz ich rodzicom i nauczycielom za wysoki, profesjonalny poziom przygotowania.

Koncert

W dniach 7 i 11 grudnia br. odbyły się Koncerty Uczniów Klas Pierwszych c6 i c4 PSM I st. Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Szarpanych. Uczniowie w towarzystwie nauczycieli akompaniatorów wykonali utwory przygotowane z nauczycielami prowadzącymi, a w repertuarze w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło również kolęd. Koncert prowadził Kierownik Sekcji p. Jarosław Lewandowski.

Gratulujemy wykonawcom, oraz ich rodzicom i nauczycielom pierwszych prezentacji estradowych na gruncie sekcji. Zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia artystyczne!

Koncert

W dniu 7 grudnia 2021 r. odbył się kolejny już Koncert Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. Tym razem wystąpili uczniowie z klasy fletu, oboju, trąbki i saksofonu.
Zgromadzona publiczność wysłuchała utwory takich kompozytorów jak: Eugene Bozza, Cesar Franck czy John Hartmann.
Gratulujemy wykonawcom i zapraszamy na kolejne koncerty uczniów z Sekcji Instrumentów Dętych.

Koncert

W dniach 9 i 10 grudnia 2021 r. w auli szkolnej odbyły się dwa Koncerty Sekcji Pianistycznej, na których wystąpili uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego oraz  4-letniego. Każdy młody pianista przygotował pod kierunkiem swojego pedagoga dwa utwory o różnym charakterze. Koncerty prowadzili pani Renata Pawłowska i pani Iwona Ochniowska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich występu.

Koncert

W dniu 9 grudnia 2021 r. odbył się Koncert Sekcji Instrumentów Dętych PSM I stopnia. Tym razem wystąpili nasi najmłodsi instrumentaliści, uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Na dzisiejszym Koncercie uczniowie zaprezentowali swoje ulubione utwory oraz kolędy które przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli instrumentu.
Gratulujemy wykonawcom ich pierwszego występu w naszej szkole i zapraszamy na kolejne koncerty uczniów z Sekcji Instrumentów Dętych.

Konkurs Bachowski

                                          
INFORMACJE:

Wyniki 43 Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego (PDF, 157KB)
Nagrody Specjalne Stowarzyszenia "ARTE" (PDF, 344KB)

Koncert

Zapraszamy do fotogalerii z koncertu

Koncert

Sekcja Pianistyczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w dniu 19 października 2021r. zorganizowała koncert uczniów klasy fortepianu. Na scenie auli Szkoły wystąpiło dwunastu wykonawców. Koncert zgromadził liczną publiczność, która z zainteresowaniem słuchała artystycznych wykonań uczniów. Na początku koncertu zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina stanowiąca nawiązanie do długo oczekiwanego w Polsce i na całym świecie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, którego w Warszawie odbywała się XVIII edycja.

Wycieczka szkolna do Opery w Szczecinie

„Madama Butterfly” Giacomo Puccini

,,Teatr jest tak nieodzowny jak szkoła…”, kierując się tym pięknym stwierdzeniem Stefana Jaracza uczniowie naszej szkoły 2 października 2021 r.  wzięli udział w wycieczce do „Opery na Zamku” w Szczecinie. 

Dzień Muzyki
Przypadający 1. października Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodziliśmy 30. września prezentując społeczności szkolnej audycję muzyczną pt. "Droga do kariery - czyli jak zostać najlepszym pianistą świata"

Realizacja inwestycji - II etap


Z radością informujemy, że w dniu 14 września br. została podpisana umowa na realizację II ETAPU inwestycji pn. „Rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza o nowy Budynek Edukacji Artystycznej oraz nową salę kameralną i koncertową wraz z zapleczem – ETAP II”.

Recital fortepianowy pana Kamila Wrony

24 wrzenia 2021 r. w auli naszej Szkoły odbył się wyjątkowy koncert. Z recitalem pianistycznym wystąpił mgr Kamil Wrona wykonując utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Johanesa Brahmsa, Franciszka Liszta i Aleksandra Skriabina. Koncert zgromadziła liczną publiczność, która nagrodziła grę młodego pianisty owacjami na stojąco. Nie obyło się oczywiście bez bisu. Pan Kamil Wrona w bieżącym roku szkolnym rozpoczął pracę w naszej szkole jako nauczyciel klasy fortepianu i akompaniator.

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. W wyjątkowy i szczególny sposób powitaliśmy naszych nowych uczniów z klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze. Z tej okazji odbył się koncert, a po nim uroczyste ślubowanie uczniów.

                                                                                        
                                                                                          27.09.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:


Logo Stowarzyszenia "ARTE"
Z satysfakcją informujemy o przyznaniu przez Zarząd Województwa Lubuskiego Pani dyrektor Honoracie Górnej nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu „Złoty Dukat Lubuski”. Nagrodę przyznano również naszej szkole.

                                                                                        
                                                                                          14.06.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:

 STYPENDIA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA

Z radością informujemy,
 decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 22 grudnia 2020r.
następujący uczniowie zostali stypendystami 
Marszałka Województwa Lubuskiego w roku szkolnym 2020/2021:

ADA GRZEBIELUCHA – klasa skrzypiec Iwony Wasiak
ALEKSANDRA MANDRYK – klasa skrzypiec Iwony Wasiak
WIKTOR PELC – klasa fortepianu Aleksandry Fudali - Matusewicz

                                                                    Serdecznie gratulujemy!

Konferencja Bibliotekarzy

Mamy przyjemność współorganizować II Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Artystycznych pod tytułem "Wykorzystanie źródeł cyfrowych w pracy bibliotek szkół artystycznych".

program konferencji bibliotekarzy (PDF , 322 KB)

Koncert z cyklu Lubuskie Talenty w ramach festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki

W październiku br. uczniowie naszej szkoły Izabela Krzystek, Aleksandra Mandryk oraz Antoni Krzyśków (wszyscy z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak) wzięli udział w nagraniach dwóch koncertów z cyklu "Lubuskie Talenty" w ramach festiwalu "Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki". Młodzi soliści wystąpili wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej prowadzonej gościnnie przez dyr. Norberta Twórczyńskiego i wykonali Symfonię hiszpańską, cz. I Édouarda Lalo (Antoni Krzyśków), Scherzo-Tarantellę Henryka Wieniawskiego (Aleksandra Mandryk) oraz Koncert d-moll, cz. II i III Henryka Wieniawskiego (Izabela Krzystek).

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy pięknych występów !

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 12 października br. w sali Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W spotkaniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in.  Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak. Uroczystość rozpoczęła się krótkim koncertem w wykonaniu uczniów naszej szkoły - wystąpili Wiktor Pelc z klasy fortepianu p. Aleksandry Fudali - Matusewicz, Hanna Ważna z klasy fletu p. Urszuli Witoszek oraz Aleksandra Mandryk i Izabela Krzystek z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak. Wykonawcom przy fortepianie towarzyszyła p. Justyna Grondys. Wszystkie występy bardzo się podobały, wykonawcy otrzymali drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!

Budowa nowej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze uzyskała dofinansowanie z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 i w 2021 roku - Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego. W 2020 roku rozpoczęła się budowa  budynku  kształcenia artystycznego. W 2021 roku rozpocznie się budowa budynku koncertowego. Powstanie tak bardzo potrzebny i długo oczekiwany nowoczesny obiekt dla szkoły, a tym samym dla miasta i całego województwa.


DOBRE WIEŚCI
ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA NOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

Nagroda kulturalna Prezydenta Miasta Zielona Góra

W dniu 10 września podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Dyrektor Szkoły Honorata Górna odebrała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta na rok 2020 dla naszej Szkoły.