Koncert
10 i 14 czerwca 2022 r. odbyły się koncerty Sekcji Pianistycznej, na których wystąpili uczniowie klas pierwszych z cyklu sześcioletniego i czteroletniego PSM I stopnia.
Koncerty poprowadziły pani Maria Kuna i pani Renata Lato.
Gratulujemy młodym wykonawcom.

Koncert

W dniu 9.06.2022 r. odbył się Koncert Sekcji Dętej, na którym wystąpili uczniowie klasy I PSM I stopnia.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom, solistom oraz akompaniatorom.

Koncert
Koncert
20 maja br. scena Filharmonii Zielonogórskiej należała do młodych! W Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej wystąpili najlepsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze: Wiktor Pelc (fortepian), Karolina Lachowicz (saksofon), Aleksandra Mandryk (skrzypce), Antoni Krzyśków (skrzypce), Izabela Krzystek (skrzypce).
Serdecznie gratulujemy solistom oraz ich pedagogom: p. Iwonie Wasiak, p. Aleksandrze Fudali-Matusewicz oraz p. Bronisławowi Krzystkowi.
To był wieczór pełen niesamowitych, muzycznych doznań i z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękujemy.
Niech te piękne chwile zatrzymane w kadrze zostaną z Nami na dłużej.
21 czerwca muzycy z całego świata obchodzili Święto Muzyki. Dołączyli do nich także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze. Młodzi artyści w sali Filharmonii Zielonogórskiej wystąpili z różnorodnym repertuarem, od muzyki klasycznej po rockową.Koncert

W dniu 13 maja odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Joanna Łuczak.

Konkurs

W dniu 12.05.2022 r. odbył II Szkolny Konkurs „Na dęte nutki”- organizowany dla uczniów z Sekcji dętej.
W tym roku szkolnym wystąpiło 13 uczestników, a wykonawcy podzieleni byli na 3 grupy wiekowe.
Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.

W dniu 10 maja odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Ewa Urbańska

Koncert

W dniu 28 kwietnia odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Ewa Urbańska

Zapraszamy na kolejne audycje.

Koncert

W dniu 21 kwietnia odbył się kolejny koncert z cyklu "Poranki Muzyczne" na którym uczniowie naszej szkoły I stopnia zaprezentowali brzmienie swoich instrumentów. Koncert poprowadziła pani Agnieszka Krzyśków.
Zapraszamy na kolejne audycje.

Koncert

W dniu 12.04.2022 r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. W koncercie zaprezentowali się uczniowie z klas: klarnetu, oboju, trąbki oraz saksofonu. Naszym uczniom akompaniowali: Pani Małgorzata Łukasiewicz, Pani Anna Sierżan oraz Pan Kamil Wrona.

Koncert

„Koncert Wiosenny” pozostanie w naszych wspomnieniach na długo. Powiedzieć, że był udany to tak, jakby nic nie powiedzieć. Emanacja energii, radości, pasji i entuzjazmu w wykonaniu wspaniałych uczniów i dyrygentów udzieliła się wszystkim obecnym na tym koncercie. Utalentowani uczniowie PSM I i II st. w Zielonej Górze zaprezentowali ciekawy program począwszy m.in. od utworów J.S.Bacha, W.A.Mozarta, J.Brahmsa, a w finale zabrzmiały aranżacje przebojów Michaela Jacksona, zespołu Queen i Zbigniewa Wodeckiego. Wszystko w dbałości o każdy szczegół, z klasą i w artystycznym wykonaniu zespołów szkolnych: klas rytmiki, chóru, zespołu Con Fuoco, orkiestry smyczkowej i symfonicznej. Były bisy i owacje na stojąco. Oj działo się, działo, a kto nie był, niech żałujewink Koncert był również okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników szkoły odznaczeniami i dyplomami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji Jubileuszu 70-lecia szkoły, który był obchodzony przez szkołę w 2020 r.”

Koncert
4 kwietnia br. odbyły się dwa koncerty dla przedszkolaków w ramach cyklu "Poranki muzyczne". Koncerty poprowadziła pani Beata Wasilewska, a wystąpili w nich uczniowie PSM I st. Następne spotkania odbędą się w dniach:

21 kwietnia (czwartek)

28 kwietnia (czwartek)

10 maja (wtorek)

13 maja (piątek)

18 maja (środa)

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich specjalności PSM I st. do udziału w koncertach. 

Koncert

W dniu 2 kwietnia, podczas XII Prezentacji Pianistycznych Najmłodszych odbył się Koncert "Pianistyczne Debiuty".
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koncert

W dniu 31.03.2022 r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Dętych PSM II stopnia. Tym razem w koncercie zaprezentowali się uczniowie klasy VI PSM II stopnia, tegoroczni dyplomanci z naszej Sekcji Dętej. Solistom akompaniowali: Pani Anna Sierżan, Pan Sebastian Cieśliński oraz Pan Kamil Wrona.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom !!!

Koncert
W dniu 29.03.2022r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Pianistycznej. Koncert prowadzili Pani Anna Sierżan i Pan Kamil Wrona, który naświetlił temat skutecznego opanowania tremy przed występem. Wśród występujących udział wzięli uczniowie, przygotowujący się do XII Prezentacji Pianistycznych Najmłodszych ,,Zaczarowany Fortepian”.
Życzymy im powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Koncert

W dniu 24.03.2022 r. odbył się Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. W koncercie zaprezentowali się soliści oraz zespoły kameralne. Naszym uczniom akompaniowali: Pani Małgorzata Łukasiewicz, Pani Anna Sierżan, Pan Sebastian Cieśliński i Pan Kamil Wrona.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom !!!

Koncert
W dniu 17.03.2022 r. odbył się Koncert Sekcji Pianistycznej, na którym wystąpili uczniowie pierwszego i drugiego etapu nauczania. Koncert zorganizowała i prowadziła pani Agnieszka Krzyśków.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich występu !
WDN

W dniu 2 marca 2022 r. odbyły się lekcje otwarte oraz wykład  dla uczniów klas saksofonu PSM I i II stopnia.
Całość poprowadził prof. dr hab. Dariusz Samól.

WDN

W dniu 3 marca uczniowie klas wiolonczeli mieli okazję pracować pod kierunkiem dr hab. Tomasza Szczęsnego, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie. Warsztaty wiolonczelowe były cenną okazją do wymiany doświadczeń metodycznych i wykonawczych wśród uczniów i nauczycieli. Wydarzenie przebiegło we wspaniałej i twórczej atmosferze.

Koncert "Najlepszych Pianistów"
Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, 7 lutego 2022r. w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się Koncert Najlepszych Pianistów. Koncert był zorganizowany przez sekcję pianistyczną przy wsparciu finansowym Rady Rodziców naszej szkoły. W związku z wymaganiami sanitarno-epidemicznymi impreza odbyła się z ograniczoną ilością publiczności. W występach wzięli udział uczniowie I i II etapu edukacji wytypowani w eliminacjach szkolnych.
Gratulujemy wykonawcom oraz ich rodzicom i nauczycielom za wysoki, profesjonalny poziom przygotowania.

Koncert

W dniach 7 i 11 grudnia br. odbyły się Koncerty Uczniów Klas Pierwszych c6 i c4 PSM I st. Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Szarpanych. Uczniowie w towarzystwie nauczycieli akompaniatorów wykonali utwory przygotowane z nauczycielami prowadzącymi, a w repertuarze w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło również kolęd. Koncert prowadził Kierownik Sekcji p. Jarosław Lewandowski.

Gratulujemy wykonawcom, oraz ich rodzicom i nauczycielom pierwszych prezentacji estradowych na gruncie sekcji. Zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia artystyczne!

Koncert

W dniu 7 grudnia 2021 r. odbył się kolejny już Koncert Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. Tym razem wystąpili uczniowie z klasy fletu, oboju, trąbki i saksofonu.
Zgromadzona publiczność wysłuchała utwory takich kompozytorów jak: Eugene Bozza, Cesar Franck czy John Hartmann.
Gratulujemy wykonawcom i zapraszamy na kolejne koncerty uczniów z Sekcji Instrumentów Dętych.

Koncert

W dniach 9 i 10 grudnia 2021 r. w auli szkolnej odbyły się dwa Koncerty Sekcji Pianistycznej, na których wystąpili uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego oraz  4-letniego. Każdy młody pianista przygotował pod kierunkiem swojego pedagoga dwa utwory o różnym charakterze. Koncerty prowadzili pani Renata Pawłowska i pani Iwona Ochniowska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich występu.

Koncert

W dniu 9 grudnia 2021 r. odbył się Koncert Sekcji Instrumentów Dętych PSM I stopnia. Tym razem wystąpili nasi najmłodsi instrumentaliści, uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Na dzisiejszym Koncercie uczniowie zaprezentowali swoje ulubione utwory oraz kolędy które przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli instrumentu.
Gratulujemy wykonawcom ich pierwszego występu w naszej szkole i zapraszamy na kolejne koncerty uczniów z Sekcji Instrumentów Dętych.

Konkurs Bachowski

                                          
INFORMACJE:

Wyniki 43 Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego (PDF, 157KB)
Nagrody Specjalne Stowarzyszenia "ARTE" (PDF, 344KB)

Koncert

Zapraszamy do fotogalerii z koncertu

Koncert

Sekcja Pianistyczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w dniu 19 października 2021r. zorganizowała koncert uczniów klasy fortepianu. Na scenie auli Szkoły wystąpiło dwunastu wykonawców. Koncert zgromadził liczną publiczność, która z zainteresowaniem słuchała artystycznych wykonań uczniów. Na początku koncertu zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina stanowiąca nawiązanie do długo oczekiwanego w Polsce i na całym świecie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, którego w Warszawie odbywała się XVIII edycja.

Wycieczka szkolna do Opery w Szczecinie

„Madama Butterfly” Giacomo Puccini

,,Teatr jest tak nieodzowny jak szkoła…”, kierując się tym pięknym stwierdzeniem Stefana Jaracza uczniowie naszej szkoły 2 października 2021 r.  wzięli udział w wycieczce do „Opery na Zamku” w Szczecinie. 

Dzień Muzyki
Przypadający 1. października Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodziliśmy 30. września prezentując społeczności szkolnej audycję muzyczną pt. "Droga do kariery - czyli jak zostać najlepszym pianistą świata"

Realizacja inwestycji - II etap


Z radością informujemy, że w dniu 14 września br. została podpisana umowa na realizację II ETAPU inwestycji pn. „Rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza o nowy Budynek Edukacji Artystycznej oraz nową salę kameralną i koncertową wraz z zapleczem – ETAP II”.

Recital fortepianowy pana Kamila Wrony

24 wrzenia 2021 r. w auli naszej Szkoły odbył się wyjątkowy koncert. Z recitalem pianistycznym wystąpił mgr Kamil Wrona wykonując utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Johanesa Brahmsa, Franciszka Liszta i Aleksandra Skriabina. Koncert zgromadziła liczną publiczność, która nagrodziła grę młodego pianisty owacjami na stojąco. Nie obyło się oczywiście bez bisu. Pan Kamil Wrona w bieżącym roku szkolnym rozpoczął pracę w naszej szkole jako nauczyciel klasy fortepianu i akompaniator.

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. W wyjątkowy i szczególny sposób powitaliśmy naszych nowych uczniów z klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze. Z tej okazji odbył się koncert, a po nim uroczyste ślubowanie uczniów.

                                                                                        
                                                                                          27.09.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:


Logo Stowarzyszenia "ARTE"
Z satysfakcją informujemy o przyznaniu przez Zarząd Województwa Lubuskiego Pani dyrektor Honoracie Górnej nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu „Złoty Dukat Lubuski”. Nagrodę przyznano również naszej szkole.

                                                                                        
                                                                                          14.06.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:

 STYPENDIA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA

Z radością informujemy,
 decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 22 grudnia 2020r.
następujący uczniowie zostali stypendystami 
Marszałka Województwa Lubuskiego w roku szkolnym 2020/2021:

ADA GRZEBIELUCHA – klasa skrzypiec Iwony Wasiak
ALEKSANDRA MANDRYK – klasa skrzypiec Iwony Wasiak
WIKTOR PELC – klasa fortepianu Aleksandry Fudali - Matusewicz

                                                                    Serdecznie gratulujemy!

Konferencja Bibliotekarzy

Mamy przyjemność współorganizować II Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Artystycznych pod tytułem "Wykorzystanie źródeł cyfrowych w pracy bibliotek szkół artystycznych".

program konferencji bibliotekarzy (PDF , 322 KB)

Koncert z cyklu Lubuskie Talenty w ramach festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki

W październiku br. uczniowie naszej szkoły Izabela Krzystek, Aleksandra Mandryk oraz Antoni Krzyśków (wszyscy z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak) wzięli udział w nagraniach dwóch koncertów z cyklu "Lubuskie Talenty" w ramach festiwalu "Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki". Młodzi soliści wystąpili wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej prowadzonej gościnnie przez dyr. Norberta Twórczyńskiego i wykonali Symfonię hiszpańską, cz. I Édouarda Lalo (Antoni Krzyśków), Scherzo-Tarantellę Henryka Wieniawskiego (Aleksandra Mandryk) oraz Koncert d-moll, cz. II i III Henryka Wieniawskiego (Izabela Krzystek).

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy pięknych występów !

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 12 października br. w sali Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W spotkaniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in.  Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak. Uroczystość rozpoczęła się krótkim koncertem w wykonaniu uczniów naszej szkoły - wystąpili Wiktor Pelc z klasy fortepianu p. Aleksandry Fudali - Matusewicz, Hanna Ważna z klasy fletu p. Urszuli Witoszek oraz Aleksandra Mandryk i Izabela Krzystek z klasy skrzypiec p. Iwony Wasiak. Wykonawcom przy fortepianie towarzyszyła p. Justyna Grondys. Wszystkie występy bardzo się podobały, wykonawcy otrzymali drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!

Budowa nowej szkoły muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze uzyskała dofinansowanie z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 i w 2021 roku - Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego. W 2020 roku rozpoczęła się budowa  budynku  kształcenia artystycznego. W 2021 roku rozpocznie się budowa budynku koncertowego. Powstanie tak bardzo potrzebny i długo oczekiwany nowoczesny obiekt dla szkoły, a tym samym dla miasta i całego województwa.


DOBRE WIEŚCI
ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA NOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

Nagroda kulturalna Prezydenta Miasta Zielona Góra

W dniu 10 września podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Dyrektor Szkoły Honorata Górna odebrała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta na rok 2020 dla naszej Szkoły.